Jak radzić sobie z upałami w biurze i mieszkaniu?

Kiedy przychodzi lato, wiele osób poszukuje skutecznych rozwiązań na dotkliwy upał. Wysoka temperatura powietrza potrafi dać się we znaki, nie tylko w domu, ale również w pracy. Wpływa na samopoczucie i wydajność, a picie zimnych napojów bardzo często nie wystarcza. Jak można poradzić sobie z upałami w mieszkaniu i biurze? O tym będzie nasz artykuł.

Zasłonięte okna i rolety

Jednym ze sposobów radzenia sobie z dotkliwym upałem jest zasłonięcie zasłon i rolet. Powinno się pozamykać wszystkie okna, a jedno zostawić lekko uchylone, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. Wiele ludzi myśli, że otwierając okna i robiąc tzw. przeciąg, można skutecznie ochłodzić wnętrze. Okazuje się, że sposób ten jest skuteczny nad ranem i wieczorem, kiedy temperatura znacznie spada. Kiedy operuje słońce, warto ograniczyć jego dostęp do pomieszczeń, zasłaniając rolety. W ten sposób mieszkanie, dom czy biuro nie będą się nagrzewać.

Klimatyzacja

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochłodzenie są klimatyzatory. To właśnie dzięki nim możliwe jest skuteczne chłodzenie pomieszczeń. Klimatyzacja umożliwia normalne funkcjonowanie podczas upałów oraz poprawia samopoczucie. Co istotne, klimatyzacje można zamontować na stałe w budynku lub wybrać modele przenośne. W ostatnim czasie klimatyzatory przenośne cieszą się ogromną popularnością. Ze względu na rosnące temperatury latem, związane z ociepleniem klimatu masa osób decyduje się na zakup takiego modelu klimatyzatora. To szybki sposób na ochłodzenie pomieszczeń, szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy zamontować klimatyzator split lub multisplit, ale trudno jest znaleźć fachowca, który latem zrobi to dość szybko. Klimatyzacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a modele przenośne podczas upalnego lata znikają w zatrważającym tempie. Wszystko przez skuteczność chłodzenia i komfort, jaki gwarantują. Co ważne, nowoczesny design sprawia, że świetnie prezentują się w pomieszczeniach.

Wentylatory 

Praca czy przebywanie w mieszkaniu podczas upału może być wyjątkowo męczące. Okazuje się, że oprócz klimatyzacji można pokusić się o zakup wentylatora. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które pozwalają na ochłodzenie wnętrz. Oczywiście nie są tak skuteczne, jak klimatyzacja, jednak pozwalają na zwiększenie komfortu i dają chwilową ulgę. Istnieją wentylatory stojące, biurkowe, kolumnowe i wiele innych. Umożliwiają regulację stopnia nawiewu, a także zmiany jego kierunku. Są popularne latem, a ich ceny są zróżnicowane.

Co jeszcze pomoże podczas upału?

Upały potrafią dać się we znaki. Oprócz klimatyzatorów, wentylatorów i zasłaniania okien, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Można również zjeść lody, wziąć zimny prysznic i wyłączyć urządzenia elektroniczne w domu. O ile w pracy, może być o to trudno, w domu można pomyśleć o odłączeniu urządzeń, które emitują duże ilości ciepła. Wiele osób jakoś skuteczną metodę podaje częste mycie podłóg zimną wodą. To sposób na nawilżenie powietrza i jego chwilowe ochłodzenie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button