Ogrodzenia domu z metalu. Co warto o nich wiedzieć?

Porządne ogrodzenie wokół domu ma wiele zalet. Im jest mocniejsze, tym bardziej można na nie liczyć. Wykorzystanie elementów metalowych do grodzenia posesji bez wątpienia ma uzasadnienie. Wśród nich dostępne są różne produkty, których zakup warto rozważyć.  

Metalowe ogrodzenie domu z pewnością jest jednym z najtrwalszych. Do wyboru są jednak różne rozwiązania i każde z nich ma pewne zalety.  Ogrodzenia gabionowe różnią się przecież choćby od tych, które stworzone są z blachy (takie systemy ogrodzeniowe oferuje m.in. blachotrapez.eu). Co jeszcze warto wiedzieć o ogrodzeniach domowych z metalu?

Ogrodzenie metalowe: solidne i eleganckie

Podstawowym wyborem jest klasyczne ogrodzenie metalowe. Jednocześnie można tu wyróżnić przynajmniej kilka produktów. Najważniejszym z nich są gotowe systemy ogrodzeniowe z dość ciężkimi metalowymi panelami. Mogą one mieć charakter pełny, ale najczęściej są ażurowe. Wybór takich paneli to dobry sposób na to, aby nieco bardziej skryć powierzchnię działki przed oczyma postronnych, ale nie tworzyć nieprzenikliwej ściany. Wśród takich paneli można wybierać też opcje bardzo ozdobne. Jednocześnie ogrodzenie domu z metalu może być łączone. Wówczas panele są dopełnieniem np. słupków z cegły.

Ogrodzenie blaszane: nowoczesne systemy

Bardzo ciekawym pomysłem w przypadku ogrodzeń blaszanych może być skorzystanie z gotowego systemu. Przykładem mogą być ogrodzenia systemowe GARD od firmy Blachotrapez. W tym przypadku kusi połączenie wysokiej jakości, która daje bezpieczeństwo, z unikatowym designem produktów. W systemie są dostępne nie tylko furtki, słupki i sztachety, ale też bramy i inne elementy. System jest łatwy w montażu i może być stosowany na każdej działce. Możliwa jest konfiguracja z bramą tradycyjną lub przesuwną.

Ogrodzenie gabionowe

W nowoczesnych aranżacjach przestrzeni bardzo chętnie sięga się po różne rodzaje kamienia. Bywa on stosowany nie tylko na podjeździe, ale także w alejkach i innych przydomowych przestrzeniach. Okazuje się jednak, że kamienie mogą także tworzyć ciekawe ogrodzenie. Wcale nie musi być to konstrukcja murowana. Z powodzeniem wykorzystywane są tutaj kosze gabionowe, czyli klatki z wytrzymałego i zabezpieczonego przed rdzewieniem drutu. Dzięki nim kamienie przyjmują formę, którą pragnie się im nadać. Niestety, ale wadą takiego ogrodzenia jest jego dość wysoki koszt.

Ogrodzenia z siatki i paneli ogrodzeniowych: w bardzo dobrej cenie

Jeśli jednak chce się postawić na nieco tańsze rozwiązania, to również tutaj można znaleźć ciekawe propozycje ogrodzeń. Najpopularniejsze to systemy ogrodzeniowy z lekkich paneli z drutu i popularne ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej. W obu przypadkach można wybierać różne grubości drutu i kształt słupków, które mogą być kwadratowe lub okrągłe.

Ogrodzenia są łatwe w montażu, można też do nich dobierać cementowe elementy zabezpieczające dół konstrukcji.  Jednocześnie kuszą swoim wyglądem. Do wyboru są siatki i panele ocynkowane, ale także w kolorach takich, jak zieleń, brąz lub grafit. Wysokość siatek i paneli z reguły wynosi od 100 do 220 cm.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button