Skuteczne sposoby na ochronę domu przed owadami

Lato jest wyjątkową porą roku. Wysokie temperatury zachęcają do spacerów na łonie natury, leniwego wylegiwania się pod drzewem, a gdy pogoda jest zbyt dokuczliwa – zostanie w domu i chłodzenia się zimnymi napojami. Niestety czasem odpoczynek w domu potrafią zepsuć różne owady – małe muszki nie pozwalające się spokojnie cieszyć owocami czy komary próbujące stale nas ukąsić.

Skuteczne sposoby na owady

Lato zawsze niesie ze sobą pytania: jak chronić się przed owadami? Wychodząc na zewnątrz jest to wyjątkowo trudne, szczególnie jeśli na miejsce spaceru wybierzemy park, las czy jezioro. Jest wiele różnych rodzajów sprejów na komary. Psikając się nimi, możemy chociaż na chwilę doznać ulgi od dokuczliwych insektów.

Ochrona domu przed insektami

Owady mogą nam dokuczać nie tylko na świeżym powietrzu. Te małe stworzenia z łatwością dostają się również do naszych domów, frustrując nas całe dnie. Do walki z nimi możemy obrać różne taktyki. Niektórzy preferują kupno lamp owadobójczych, odstraszaczy owadów czy urządzeń wpinanych do gniazdka. Są to rozwiązania, które mogą przynieść pożądane rezultaty. Niestety część z nich może zaszkodzić również zwierzętom domowym – dlatego ta metoda nie jest możliwa we wszystkich gospodarstwach domowych.

Moskitiera – idealny sposób na niechciane owady

Różne urządzenia domowe odstraszające komary bywają zawodne oraz nie każdy może je zastosować u siebie w domu. Dlatego zamiast zwalczać nieproszone owady, które już są obecne w naszym mieszkaniu, lepiej będzie postawić barierę niepozwalającą przelecieć im przez okna. Moskitiery będą znakomicie sprawdzać się w tym zadaniu. Gęsta siatka stanowi skuteczną ochronę przed nawet niewielkimi owadami.

Jest wiele rodzajów moskitier, każda osoba znajdzie odpowiednią dla siebie. Rodzaje moskitier:

  • moskitiery rolowane,
  • moskitiery plisowane,
  • moskitiery okienne ramkowe,
  • moskitiery drzwiowe skrzydłowe,
  • moskitiery drzwiowe przesuwane.

Jaką moskitierę wybrać do swojego domu?

Wiele rodzajów moskitier potrafi zakręcić w głowie – warto uporządkować wiedzę na ich temat.

Moskitiery rolowane można kupić w wersji poziomej lub pionowej. Używa się ich do okien zwykłych, dachowych, jak również drzwi balkonowych. Można je szybko zwijać i rozwijać do kasety. Chroni dom nie tylko przed owadami, ale również przed nieczystościami z zewnątrz.

Moskitiery plisowane chronią przed owadami, insektami oraz opadami z drzew, krzewów i kwiatów. Montuje się je przy wyjściach na balkon, taras i do altany oraz we wnękach okiennych lub bezpośrednio na ramę okna. Posiadają uchwyty do otwierania oraz magnesy trzymające je w pozycji zamkniętej.

Moskitiery okienne ramkowe chronią domostwa przed owadami, pyłkami oraz kurzem. Można je montować na wszystkich rodzajach okien PCV, w sposób bezinwazyjny.

Moskitiery drzwiowe skrzydłowe z funkcją samozamykającą polecane są do montowania przy drzwiach balkonowych, tarasowych oraz drzwiach wejściowych. Będą doskonale chronić przed owadami.

Moskitiery drzwiowe przesuwane są przeznaczone do dużych okien, wnęk balkonowych oraz tarasowych. Zabezpieczają dom przed owadami, a dzięki swojej specyficznej budowie, nie ograniczają przestrzeni na balkonie lub tarasie w momencie otwierania.

Koszt moskitier

Nie da się ukryć, że moskitiery to znakomite wyjście w walce z komarami i innymi owadami. Nie trzeba się obawiać kosztu takiego rozwiązania. Będzie się z pewnością różnił, w zależności od rodzaju moskitier, ich ilości, wielkości oraz firmy montującej. Cena moskitiery może pozytywnie zaskoczyć, dlatego warto dokonać wstępną wycenę. Skuteczna moskitiera nie musi wiele kosztować. Polecane są moskitiery firmy K-bro, która dzięki doświadczeniu i współpracy z wieloma producentami, oferuje produkty w bardzo atrakcyjnej cenie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button