W której dzielnicy Warszawy kupić mieszkanie?

Jeżeli właśnie znalazłeś pracę w Warszawie i planujesz przeprowadzkę do stolicy na dłużej, łatwo zagubić się w gąszczu ulic, skwerów i podziemnych przejść. Każda z osiemnastu dzielnic stołecznego miasta wyróżnia się swoim własnym, niepowtarzalnym klimatem i warto poznać przynajmniej te najbardziej popularne zakątki, zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania.

Mokotów

Na Mokotowie dominuje starsza i niższa zabudowa niż w centrum. To także nieco cichszy zakątek niż przylegające do niego Śródmieście. Dzielnica uchodzi za prestiżową i wybieraną głównie przez dobrze sytuowane, zamożne, starsze małżeństwa. Młodzi ludzie coraz chętniej szukają przestrzeni na przedmieściach Warszawy, z dala od codziennego hałasu. To dobry wybór dla pracowników korporacji z uwagi na bliskość legendarnego „Mordoru”.

Włochy

Dzielnica położona w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska im. Fryderyka Chopina. Wyróżnia się bardzo dobrą komunikacją z centrum miasta z uwagi na bliskość dwóch, głównych arterii (Al. Jerozolimskich oraz Alei Krakowskich) i wygodny dojazd do Śródmieścia.

Włochy to także jedne z ważniejszych zielonych obszarów Warszawy. Znajdziesz tam ponad sto hektarów terenów zalesionych, wypełnionych zbiornikami wodnymi oraz infrastrukturę dla wędkarzy i osób spędzających aktywnie czas. Te aspekty sprawiają, że coraz więcej deweloperów decyduje się realizować inwestycje na terenie Włoch. Jednym z najnowocześniejszych projektów jest osiedle Aurora, finansowane przez renomowaną firmę Dantex.

Ursynów

Dobry wybór dla osób młodych, aktywnych zawodowo i fizycznie. Na Ursynowie funkcjonuje wiele sieci fitness i basenów, a w pobliżu znajduje się Las Kabacki, idealny na spacery z rodziną, wycieczki rowerowe i biegowe. Można tutaj wyróżnić dwie części dzielnicy – Ursynów Wysoki, na którym dominują obszerne osiedla wysokich bloków, oraz Ursynów Zielony, który zapełnia głównie architektura jednorodzinna.

Praga-Południe

To połączenie wielkomiejskiego zgiełku z ciszą, jaką daje bliskość Saskiej Kępy. Warto szukać lokali położonych blisko Mostu Poniatowskiego lub Łazienkowskiego, ponieważ daje to lepszą pozycję wyjściową, jeżeli zależy nam na dobrym połączeniu z centrum miasta. Praga-Południe przyciąga coraz więcej chętnych na mieszkania ofertą kulturalną. To w tej dzielnicy znajduje się Teatr Powszechny czy sala koncertowa Sinfonia Varsovia.

Śródmieście

Doskonały wybór dla osób, które na co dzień dużo się przemieszczają. Śródmieście to przede wszystkim ogromny wybór lokali usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych. Tutaj siedziby ma także wiele zagranicznych firm. Architektura tej części miasta jest bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie – od kamienicy w pobliżu Starego Miasta, przez bloki pamiętające czasy PRL, aż po nowoczesne wnętrza apartamentowców.

Dla osób, które chcą związać z nią przyszłość, Warszawa daje bardzo wiele możliwości – zarówno jeżeli chodzi o oferty pracy, jak i rynek mieszkaniowy. Wśród ofert łatwo znajdziesz coś dla siebie, bez względu na to, czy preferujesz wielkomiejski zgiełk, czy wolisz spokojniejsze tereny zielone.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button