Paski LED – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Z pewnością nieraz będąc w gościach spotkaliśmy się z oświetleniem dekoracyjnym, wytworzonym przy użyciu ledowych taśm. Jest to bez wątpienia najczęściej stosowany sposób na wprowadzenie relaksującego klimatu w domu czy mieszkaniu.

Jak się jednak okazuje, temat tego typu światła jest szerszy niż się wydaje. Służyć może ono w wielu miejscach i to właśnie dlatego klienci sięgają po nie najczęściej. Przed zakupem niemalże każdego przedmiotu pojawia się nam w głowie mnóstwo pytań, na które chcielibyśmy znać odpowiedź. W tym wypadku wcale nie jest inaczej. Z tego względu, postaramy się krótko opisać sposób działania, a także uzasadnić fenomen tego typu oświetlenia.

Czy paski LED przechodzą już do lamusa?

Oświetlenie LED jest aktualnie topowym wyborem w kategorii świateł, a wszystko to jest spowodowane długą żywotnością i niskim poborem energii. Na ten moment nie ma więc mowy o nagłym zakończeniu tego trendu. Skupmy się jednak na konkretnym rodzaju, a mianowicie na taśmach ledowych.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że moda na te elementy przeminęła. Kiedy jednak spojrzymy na temat troszeczkę głębiej to wywnioskujemy, że zmienił się jedynie sposób montowania tego typu oświetlenia. Aktualnie robi się to w sposób, dzięki któremu paski są jak najmniej widoczne, a przy tym wciąż dają taki sam efekt świetlny. Jeszcze kilka lat temu oświetlenie to montowało się w sposób widoczny, co nie do końca wyglądało dobrze. Z biegiem czasu paski zaczęto chować wewnątrz mebli oraz w odpowiednio wyprofilowanych półkach sufitowych.

Paski LED – co powinniśmy o nich wiedzieć? 2

Możliwości sterowania światłem

Diody LED posiadają już takie możliwości, o których zwykłe żarówki mogłyby pomarzyć. W kontekście omawianych elementów, świetnym wyborem okazuje się być pasek ledowy rgb. Przy jego użyciu, a także zakupie odpowiedniego kontrolera smart w postaci zasilania, możemy bez niczego sterować światłem nawet z pozycji naszego telefonu. Jedyne co trzeba zrobić to połączyć kontroler za pomocą specjalnej aplikacji z naszym telefonem oraz routerem WiFi.

Niektórzy jednak mogą nie wiedzieć, o co chodzi w sterowaniu światłem. Kontroler umożliwia nam włączanie i wyłączanie oświetlenia z poziomu aplikacji w naszym smartfonie, a także zmianę barwy z ciepłej w zimną. Co więcej, zmieniać możemy również kolory oświetlenia. Przy pomocy pasków ledowych z pewnością będziemy w stanie wprowadzić odpowiedni nastrój o każdej porze dnia.

Gdzie najczęściej stosujemy paski led i jak je podłączyć?

Najczęściej spotykanymi zastosowaniami dla tego typu oświetlenia są sufity. Rozciągające światło LED świetnie komponuje się z podwieszanymi sufitami o przeróżnych kształtach. Wspomnieć warto również o meblach, które podświetlać mogą zarówno półki widoczne, jak i wnętrza szaf czy kredensów. Ponadto, oświetlenie to stosuje się jeszcze w łazienkach czy nawet w sypialniach.

Połączenie pasków ledowych rgb jest bardzo proste. Początkowo montujemy je do zasilacza wraz z kontrolerem, który ma za zadanie konwertowanie napięcia zmiennego 230V na stałe 12/24V. Po tym nie pozostaje już nic innego jak tylko przyłączyć kontroler do zasilania elektrycznego z sieci.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button