Podpowiadamy, kiedy warto wymienić swój ekspres do kawy na nowy

Codzienne parzenie kawy to dla większości dorosłych tradycja, a wręcz specjalny rytuał, bez którego nie może rozpocząć się dzień. Choć kawę możemy wypić wszędzie to najczęściej jednak przygotowujemy ją we własnym mieszkaniu. Wynika to nie tylko z wygody, ale także z możliwości stworzenia personalnej kombinacji w oparciu o wybrane ziarno i dodatki. Metod robienia kawy jest wiele.

Najpopularniejszą z nich jest jednak ekspres automatyczny (zob. https://iguanasklep.pl/producenci/smeg-3/ekspresy-do-kawy-1), który za pomocą jednego przycisku stworzy nam wybraną przez nas pozycję z listy. Aby jednak cieszyć się tym faktem na co dzień należy dbać o ekspres i systematycznie go konserwować. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń AGD, jeden egzemplarz będzie służył przez lata, drugi zaś znacznie krócej. Żaden z nich natomiast nie będzie niezniszczalny i niezawodny. Z tego też powodu należy obserwować posiadany sprzęt i korzystać z usług serwisów.

Jak zapobiec awarii absolutnej ekspresu?

Każde urządzenie, nie tylko to elektroniczne, wiąże się z ryzykiem uszkodzeń bądź awarii. W złożonej mechanice zawieść może tak naprawdę wszystko. Elementy ulegają zniszczeniu, sprzęt bez odpowiedniej konserwacji niszczeje, a oprócz tego nowoczesne technologie z czasem stają się przestarzałe. O żywotności naszych sprzętów w największej mierze decyduje ich jakość wykonania, częstotliwość używania, a także konserwacja. Szczególnie to ostatnie jest czynnikiem, o którym nie powinniśmy zapominać, posiadając ekspres do kawy. Nie bez powodu do najczęstszych przyczyn usterek zalicza się brak regularnego czyszczenia i korzystania z środków konserwujących. Ponadto równie często zapomina się o wymienianiu filtrów wody i czyszczeniu systemu mlecznego. Prowadzić to może do zepsucia się elektroniki urządzenia, zapchania systemu mlecznego bądź zaparzacza, popsucia młynka lub przecieków ze zbiornika wodnego. Póki są to rzeczy proste i tanie w naprawie to nie musimy się ich przesadnie obawiać, natomiast warto się zawczasu zastanowić, w którym momencie zamiast decyzji o naprawie należy rozważyć zakup nowego modelu.

Nowy ekspres – inwestycja, a zarazem oszczędność

Kupując nowy ekspres nie tylko wymieniamy stary, zużyty sprzęt, ale także zabezpieczamy portfel przed nieustannym opróżnianiem się w serwisie. W momencie, gdy nie posiadamy już gwarancji, a nasz ekspres zaczyna mieć coraz poważniejsze usterki należy przemyśleć zakup nowego modelu. Wynika to zarówno z zużycia elementów jak i kwestii opłacalności. Małe awarie nie kosztują nas dużo, więc warto jest je załatwiać w trybie natychmiastowym, jak tylko je zauważymy. Duże zaś bywają kosztowne i z perspektywy czasu nieopłacalne. Przykładem tego może być potrzeba wymiany uszkodzonego młynka do kawy, zaparzacza czy modułu sterującego. W takich sytuacjach warto przemyśleć czy lepszym pomysłem nie jest inwestycja w nowszy sprzęt, z lepszą technologią i gwarancją, że w razie usterki serwis bezpłatnie ją za nas naprawi. Ekspres to urządzenie takie jak wszystkie. Warto więc spojrzeć na niego jak na np. telefon komórkowy, który z czasem warto wymienić na coś bardziej funkcjonalnego w lepszej jakości i wykonaniu.

Komponenty naszego ekspresu znacząco wpływają na smak przygotowanej kawy. W razie usterki czy zaniedbania to właśnie napój ucierpi najbardziej. Chcąc cieszyć się czystym smakiem nieprzypalonych ziaren i dobrze spienionego mleka warto pamiętać o tym, aby systematycznie konserwować sprzęt i nie ratować go na siłę w przypadkach awarii absolutnej.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button