Obrazy wieloczęściowe – zmysłowa lekkość w dekoracji

Wielbiciele stylowych wnętrz, którzy są na etapie dekorowania mieszkania bardzo często stają przed dylematem związanym z odpowiednim zaaranżowaniem pustych ścian. Jak zrealizować to zadanie nie ulegając jednocześnie utartym schematom? W jaki sposób dopasować ozdobę ściany do otoczenia, by można było mówić o pomieszczeniu stylowym? Z pewnością urządzając dziś modne mieszkanie nie można zapominać o sztuce. Prywatne zdjęcia wydrukowane na płótnie, upiększone ramką plakaty, poszukiwane dzieła młodych artystów, czy też atrakcyjne i o wyjątkowo lekkiej konstrukcji obrazy wieloczęściowe to elementy, których nie może dziś zabraknąć w żadnym mieszkaniu urządzonym z dbałością o każdy szczegół.

Obrazy wieloczęściowe – unikalna ozdoba nie tylko do wnętrz nowoczesnych

Zgodnie z aktualnymi trendami, ściany można udekorować na bardzo wiele sposobów. Im bardziej tradycyjna przestrzeń, tym na większą różnorodność pod tym względem możemy sobie pozwolić. We wnętrzach nowoczesnych, w tym minimalistycznych lepiej jest natomiast skoncentrować się na jednej ozdobie, idealnie współgrającej z całościową aranżacją.

Dostępne dziś na rynku obrazy wieloczęściowe kuszą różnorodnością i z powodzeniem dopasować je można do każdego wnętrza. Format tego typu dekoracji jest przeważnie dość spory, więc uwagę należy przede wszystkim zwrócić na kwestie związane z odpowiednim doborem kolorystycznym obrazu. Obrazy wieloczęściowe bardzo efektownie będą prezentowały się na ścianie pomalowanej na kolor, który w nich dominuje. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale chociażby w przypadku chęci zakomponowania obrazu na ciemnej ścianie w salonie klasycznym.

Obrazy wieloczęściowe - zmysłowa lekkość w dekoracji 2

Najbardziej neutralną i oczywistą stylizacją jest jednak pozostanie przy ścianach o rozmaitych odcieniach bardzo współcześnie popularnej w mieszkaniach bieli. Dopasowanie odpowiedniego obrazu do takiej ściany raczej nikomu nie powinno stwarzać większych trudności. Jasne i pastelowe odcienie obrazu będą w tym przypadku subtelnie komponować się z tłem, podczas gdy ciemne barwy stworzą wyrazisty akcent.

Jakie obrazy wieloczęściowe zdobywają serca światowej sławy projektantów wnętrz?

Nasze domy i mieszkania to dziś miejsca, w których wszyscy poszukujemy ukojenia, spokoju i oddechu od codzienności. Zgodnie z aktualnymi, światowymi trendami wnętrzarskimi na topie są współcześnie ekologiczne i biofiliczne aranżacje współgrające  z naturą. Królują w nich subtelne, relaksujące barwy ziemi, naturalne materiały oraz bogactwo żywych roślin. W takim też duchu powinny być dobierane ścienne dekoracje. W bardzo modnych, podążających za potrzebami człowieka i przyrody wnętrzach skandynawskich, ściany chętnie zdobione są minimalistycznymi półkami z miniaturową roślinnością, szklanymi wazonami, czy też zdjęciami w drewnianych ramkach. W takim otoczeniu idealnie odnajdą się  również obrazy wieloczęściowe ukazujące naturalną zieleń, jasne kwiaty, subtelne kłosy zbóż, czy też spokojne krajobrazy wakacyjne.

Obrazy wieloczęściowe - zmysłowa lekkość w dekoracji 3

Polacy bardzo upodobali sobie w ostatnich latach także surowe stylizacje industrialne. W tym przypadku dekoratorzy wnętrz zalecają zdobić ściany obrazami monochromatycznymi, pełnymi czerni i bieli i różnorodnych odcieni szarości. Do najbardziej poszukiwanych stylizacji tego typu należą czarno-białe fotografie ukazujące drapacze chmur, czy też zdjęcia stalowych, monumentalnych mostów. Takie obrazy wieloczęściowe prezentują się najbardziej stylowo, gdy idealnie wtapiają się kolorystycznie w tło. Uzyskujemy wówczas designerski, ekskluzywny efekt aranżacji ściennej.

Obrazy wieloczęściowe - zmysłowa lekkość w dekoracji 4

Amatorzy niepowtarzalnych stylizacji mogą w tym roku śmiało pokusić się o stworzenie nowego lub zmianę obecnego wnętrza przy zastosowaniu barwy niebieskiej. Kolor nieba i morza jest współcześnie bardzo doceniany przez designerów i chętnie przy jego udziale kreowane są  niestandardowe przestrzenie kojarzące się domownikom z błogim klimatem wakacyjnym. W tym celu warto zainteresować się wielkoformatowymi obrazami wieloczęściowymi, które przedstawiają piaszczyste, egzotyczne plaże. Odnajdą się one świetnie zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w stylu marynistycznym, Hampton, czy też boho. W podobnych aranżacjach obrazy wieloczęściowe mogą śmiało być uzupełniane innymi, ściennymi ozdobami. Przykładem są chociażby dekoracje wykonane z jasnego, plecionego sznurka, czy też drabinki albo designerskie wieszaki z drewna pomalowanego na kolor pastelowy.

Artykuł wspierany przez https://agatonstudio.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button