Jak skutecznie poprawić wygląd ramion?

W ostatnich czasach coraz więcej osób dba o sylwetkę. Służy to naszemu zdrowiu i bardzo poprawia samopoczucie. Gdy czujemy się atrakcyjni, zwiększa się nasza pewność siebie, łatwiej budujemy trwałe relacje z innymi ludźmi, szybciej osiągamy cele.

Podczas treningów zazwyczaj skupiamy się na problematycznych partiach ciała takich, jak brzuch, uda, pośladki, często natomiast zaniedbujemy ramiona. A nawet najpiękniej wymodelowana sylwetka, podczas gdy ramiona są zwiotczałe, zbyt szczupłe lub zbyt grube, nie doda nam uroku.

Aby ćwiczenia na ramiona przyniosły efekty, trzeba być wytrwałym i konsekwentnym podczas treningu. Ćwiczeń na ramiona nie należy wykonywać codziennie. Trzeba pamiętać, że mięśnie nie rosną w czasie ćwiczeń. Mięśnie rosną i regenerują się w nocy podczas snu. Zbyt częste ćwiczenia i brak regeneracji wcale nie przyspieszą efektów. Między kolejnymi ćwiczeniami warto zrobić dzień przerwy. Najlepiej ćwiczyć co drugi lub co trzeci dzień.

Ćwiczenia z hantlami

Idealnym sprzętem, który pozwoli nam skutecznie wymodelować i ujędrnić ramiona są hantle kupione np. w sklepie marbo.sport.pl. Trening z hantlami powinien być poprzedzony rozgrzewką. Rozgrzewka nie musi być długa. Wystarczy 10-15 minut ćwiczeń rozciągających i aerobowych.

Hantle to niewielki poręczny przyrząd, który zmieści się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu. Swobodnie można trzymać je w szafie, a nawet pod łóżkiem. Dużą zaletą hantli jest ich niska cena. Para hantli to wydatek zaledwie kilkunastu–kilkudziesięciu złotych.

Treningi z hantlami angażują do pracy nie tylko mięśnie ramion. Pracuje też wiele innych grup mięśniowych. Para hantli umożliwia więc przeprowadzenie kompleksowego treningu całego ciała.

Pierwsze treningi z hantlami należy zacząć od najlżejszych obciążeń, aby przyzwyczaić ciało, mięśnie oraz stawy do regularnych ćwiczeń. Ćwiczenia z hantlami są bezpieczne ze względu na niewielki ciężar sprzętu. Dla początkujących polecane są hantle o ciężarze 0,5 kg. W miarę zaawansowania należy stopniowo zwiększać ciężar hantli.

Inne ćwiczenia na ramiona

Do innych ćwiczeń, które poprawiają wygląd ramion i można je wykonywać samodzielnie w domu należą pompki, pompki na ścianie, pompki w wersji damskiej, krążenia ramionami, unoszenie i opuszczanie rąk, wymachy rękami. Ćwiczenia na ramiona warto wykonywać o każdej porze roku, nie tylko latem, kiedy odsłaniamy ramiona.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button