Jak kupować gniazdka elektryczne? Poradnik krok po kroku!

Gniazdka elektryczne to drobiazgi, bez których nie można wyobrazić sobie przestrzeni mieszkalnej. To właśnie one umożliwiają korzystanie ze wszystkich urządzeń elektrycznych – pralki, lodówki, czajnika, komputera, telewizora i wielu innych sprzętów. Od ich wyboru będzie zależeć komfort użytkowania przestrzeni. Czym więc kierować się przy zakupie gniazdek elektrycznych? Zapytaliśmy o to ekspertów z osprzęt-sklep.pl.

Ile gniazdek elektrycznych powinno być w domu?

Przed zakupem gniazdek, koniecznie należy policzyć ilość wszystkich punktów, w których muszą być umieszczone. To ważne, aby wszystkie gniazda w domu były utrzymane w jednej linii stylistycznej. W ten sposób dopełnią aranżację i nie wprowadzą do niej chaosu. Z praktycznego punktu widzenia należy zastanowić się, czy mają to być gniazdka pojedyncze, podwójne, czy wielokrotne. Już na etapie wykańczania domu albo mieszkania warto zaplanować, jakie urządzenia będą podpięte do danego kontaktu. Ważna jest przede wszystkim ilość sprzętów. Dobrze jest kierować się zasadą im więcej, tym lepiej. O wiele bardziej sensowne jest umieszczenie zbyt dużej niż zbyt małej ilości gniazdek. Dlaczego? Ponieważ ilość urządzeń elektrycznych, które wpinamy do kontaktu stale rośnie. Pamiętajmy, że telefony, tablety czy urządzenia multimedialne wymagają ładowania i w związku z tym – gniazdka elektrycznego. Ograniczona ilość kontaktów może w przyszłości doprowadzić do konieczności zakupu przedłużaczy i rozgałęźników, które wprowadzają chaos do aranżacji i prezentują się nieestetycznie.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wybierając gniazdka, należy też koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj urządzeń, jakie będą zasilać. Warto pamiętać, że chociażby sprzęty kuchenne, takie jak lodówki, zmywarki czy kuchenki elektryczne wymagają obowiązkowo gniazdek z uziemieniem. To bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Odpowiednie gniazdko zapobiegnie wypadkom w chwili, kiedy instalacja elektryczna ulegnie awarii lub pojawi się spięcie. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, trzeba pamiętać również o tym, że w domach i mieszkaniach istnieją strefy narażone na podwyższone działanie wilgoci. Są to przede wszystkim kuchnie i łazienki. W tych pomieszczeniach należy stosować gniazdka elektryczne o podwyższonym stopniu ochrony IP44 i zabezpieczone klapką bryzgoszczelną. Na koniec warto zwrócić uwagę na design osprzętu elektrycznego. Chociaż są to niepozorne detale, w rzeczywistości mogą ciekawie dopełniać aranżację. Tym bardziej, że wybór jest ogromny. Od prostych, klasycznych gniazdek, przez modele w różnych barwach, na finezyjnych wariantach kończąc. To, które sprawdzą się najlepiej, zależy od rodzaju aranżacji i oczywiście od preferencji kupującego. Tekst powstał przy współpracy z https://osprzet-sklep.pl/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button