Wyspa jako ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację kuchni

Posiadając kuchnię otwartą na salon czy też w formie oddzielnego pomieszczenia, każdy pragnie, aby była praktyczna oraz wygodna w użytkowaniu. Z tego względu inwestujemy w nowoczesne AGD i funkcjonalne meble kuchenne oraz dbamy o ich wspaniały wygląd.

Posiadając kuchnię otwartą na salon czy też w formie oddzielnego pomieszczenia, każdy pragnie, aby była praktyczna oraz wygodna w użytkowaniu. Z tego względu inwestujemy w nowoczesne AGD i funkcjonalne meble kuchenne oraz dbamy o ich wspaniały wygląd. Szczęśliwi posiadacze dużych mieszkań lub domów bardzo często stawiają na aranżacje kuchni z wyspą. Takie rozwiązanie daje szereg możliwości, jak np. więcej miejsca na przechowywanie czy dodatkowy blat kuchenny.

Poznajmy więc inspiracje do aranżacji kuchni z wyspą.

4 pomysły na aranżację kuchni z wyspą

Wyspa to mebel posiadający wielu zwolenników, a jej zalety można długo wymieniać. Szerokie możliwości zagospodarowania umożliwiają stworzenie niepowtarzalnej aranżacji, a ciekawa stylistyka może wprowadzić w zachwyt domowników oraz ich gości.

Wyspa jako ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację kuchni 2

Wyspa z blatem postforming imitującym klepkę

Wyspa może mieć różnorodną stylistykę. Ostatnimi czasy bardzo modne okazało się wprowadzenie blatów kuchennych post-formed imitujących. Ten ciekawy pomysł nadaje unikalny charakter całej kuchni. W ten sposób może być wykonany zarówno sam blat, jak i cały korpus wyspy.

Wyspa jako ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację kuchni 3

Wyspa ze zlewem – czyli elegancja oraz wygoda

Połączenie wyspy wraz ze zlewem sprawia, że możemy stać przodem do pomieszczenia i uczestniczyć w ciekawych rozmowach nawet podczas zmywania. Co więcej, mamy dostęp do zlewu z każdej strony wyspy. Takie rozwiązanie jest nowoczesne i nade wszystko praktyczne. Chcąc nadać elegancki charakter kuchni, warto wprowadzić stonowaną kolorystykę. W tym wypadku doskonale sprawdzi się zestawienie: dekor K004 PW Dąb Craft Tobacco wraz z białym blatem Slim Line, wykonanym z ultra cienkiej płyty meblowej.

Wyspa jako ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację kuchni 4

Wyspa jako dodatkowa przestrzeń na przechowywanie

Podręczne szafki, dodatkowe szuflady, a może liczne półki? Dzięki wprowadzeniu wyspy, uzyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania. Warto pamiętać, iż ten mebel pomimo swoich praktycznych zalet, jest także doskonałą dekoracją kuchni otwartej na salon. Warto więc zadbać, aby fronty takiego mebla olśniewały blaskiem. Pomogą nam w tym mogą płyty meblowe Mirror Gloss, które wyróżniają się wysokim połyskiem, doskonałym wyglądem i trwałością. Pięknie prezentować się będą blaty kuchenne ABS Squer Edge.

Wyspa jako ciekawy i praktyczny pomysł na aranżację kuchni 5

Mała wyspa z płytą indukcyjną

Mała wyspa wyposażona w płytę indukcyjną jest nieocenionym wsparciem w gotowaniu. Poszukując więc kuchennych inspiracji, warto postawić na płytę meblową Acrylic Matt 8685 AM Biel Alpejska, z dekorem K003 PW Dąb Craft Złoty, łącząc je w różnych konfiguracjach na blatach i frontach mebli. Na nieskazitelnie białej powierzchni wspaniale będzie się prezentować czarna płyta indukcyjna lub gazowa.

Wyspa w kuchni może mieć wiele obliczy oraz różnorodny styl. Doskonale dobrana kolorystyka, jak również wysoka jakość materiałów, w zestawieniu z interesującym projektem i nowoczesnym sprzętem AGD, to gwarancja niepowtarzalnej aranżacji kuchni lub aneksu kuchennego otwartego na salon.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button