Automatyczny odkurzacz to więcej niż perfekcyjnie czyste podłogi. Dlaczego warto rozważyć jego zakup?

Robot odkurzający to rozwiązanie, z którym każdy z nas już gdzieś się spotkał. To inteligentne urządzenie cieszy się bowiem coraz większą popularnością wśród wszystkich, którym zależy na wygodzie, oszczędności czasu i idealnie czystych podłogach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że dostępne obecnie zaawansowane roboty odkurzające to znacznie więcej komfortu niż ten płynący z zawsze czystych podłóg. Jakie funkcje oferują dostępne modele?

Sprzątanie podłóg perfekcyjnie dopasowane do Twojego domu i Twoich preferencji

Odkurzacz automatyczny to urządzenie, które wyręczy Cię w sprzątaniu podłóg. Usunie z ich powierzchni brud, kurz, włosy i sierść zwierząt, a przy tym wychwyci niemal 100% obecnych w zabrudzeniach alergenów – pyłków, roztoczy, czy pleśni. Wiesz zatem, co robot odkurzy. Dzisiaj dodajemy do tej funkcji także sposób, w jaki to zrobi – dokładnie tak, jak Ty tego chcesz. Najnowocześniejsze urządzenia działają w oparciu o spersonalizowane sugestie. Z łatwością dopasujesz więc pracę robota odkurzającego do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Sprawdź odkurzacze automatyczne od irobot.pl, które dzięki nowej aplikacji pracują w konkretnie wyznaczonym obszarze o konkretnej, wyznaczonej porze. To Ty wyznaczasz tutaj strefy w pomieszczeniu, które mają zostać posprzątane. Ty także definiujesz strefy bez dostępu dla robota. Jadalnia ma zostać posprzątana po obiedzie? Kuchnia wieczorem, a łazienki w południe? Robot może pracować w trybie dopasowanym do rytmu Twoich codziennych aktywności. Sprzątanie podłóg nikomu zatem w niczym nie przeszkadza.

Powrót do domu z idealnie czystymi podłogami

Wspomniane wcześniej odkurzacze automatyczne od irobot.pl to rozwiązanie, które pozwala dopasować sprzątanie podłóg do harmonogramu dnia. Możesz więc zaprojektować pracę robota w taki sposób, aby rozpoczynał odkurzanie w chwili, gdy cała rodzina wyjdzie do pracy i szkoły. Co więcej, komunikowanie się z robotem może następować poprzez inteligentne zamki do drzwi, a także termostaty, czy inne smart urządzenia. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele. Wystarczy wybrać preferowane ustawianie pracy i komunikacji w aplikacji i zapisać je.

Odkurzacz sam opróżni pojemnik z zabrudzeniami i sam się naładuje

Funkcja automatycznego opróżniania pojemnika z brudem to rozwiązanie wygodne, bo nie musimy o tym pamiętać, i higieniczne, co sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteśmy alergikami. Robot usuwa brud do specjalnie uszczelnionego worka. Ten automatycznie zamyka się i nic nie wydostaje się na zewnątrz, dlatego zyskujesz pewność zarówno pełnej higieny rozwiązania, jak i tego, że coś z zabrudzeń nie znajdzie się ponownie na podłodze lub w powietrzu. O samy opróżnieniu worka także możesz zapomnieć – przynajmniej na kilka tygodni. Worek pomieści bowiem nawet 30 pojemników z brudem.

Na uwagę także fakt, że odkurzacz automatyczny może pracować nieprzerwanie. Jeśli wyczerpie się akumulator, sam powróci do stacji dokującej, a następnie wznowi pracę, gdy akumulator zostanie naładowany.

Dzięki nawigacji nie musisz przygotowywać pomieszczeń do sprzątania

Zaawansowane odkurzacze automatyczne naprawdę rewelacyjnie radzą sobie w przestrzeni. Dzięki nowoczesnej technologii nawigacji gromadzą dane niezbędne do tworzenia mapy domu. To, w połączeniu z systemem czujników sprawia, że nie musisz usuwać z podłogi krzeseł, puf, donic z kwiatami, czy innych elementów wyposażenia na czas sprzątania. Roboty genialnie poruszają się po całym domu i w gęsto umeblowanych pomieszczeniach.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Po ostatniej aktualizacji iRobota mogę całkiem zapomnieć o odkurzaniu. Uruchamia się automatycznie, gdy zgasną światła w domu, a termostat obniża temperaturę w mieszkaniu. Roomba jako element systemu inteligentnego domu to niesamowita wygoda i oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button