Gdzie najlepiej zamontować sejf w domu?

Posiadanie sejfu ma wiele zalet, przede wszystkim zyskujemy bezpieczne miejsce do przechowywania drogocennych przedmiotów. Poza tym, są one ulokowane w jednym miejscu, a dodatkowo, sejf chroni nie tylko przed włamaniem, ale także przed pożarem. Jeśli zdecydujemy się na sejf, pojawia się pytanie – gdzie najlepiej go zamontować? Oczywiście, najczęściej sejfy umieszcza się w ścianie, ale czy każda powierzchnia się do tego nadaje?

Jak wybrać ścianę pod sejf?

Montaż sejfu w ścianie nie jest tak prosty jakby się mogło wydawać. Nie wystarczy wywiercić otworu w ścianie. Lokalizację skrytki najlepiej jest zaplanować na etapie planowania budowy domu lub podczas remontu. Istnieją dwie kwestie, które decydują o doborze ściany pod sejf – grubość ściany i wytrzymałość jej konstrukcji. Sejf powinien być montowany w ścianie nośnej, którą należy odpowiednio wzmocnić. Najczęściej ulokowanie sejfu w takim miejscu planuje się już przy budowie domu. Istnieje możliwość umiejscowienia skrytki w ścianie działowej jeśli nie jest ona lekką, wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych. Montaż w murowanej ścianie działowej często wykonuje się podczas remontu. Warto jednak wspomnieć, że ściany działowe są płytsze od nośnych, więc sejf ma ograniczoną głębokość. Można ją powiększyć przez stworzenie dobudówki w sąsiednim pomieszczeniu np. wypełniając wnękę w ścianie lub wstawiając filar.

Jak zamontować sejf?

Sejf mocowany jest do ściany kołkami rozporowymi, kotwami albo śrubami. Wolną przestrzeń między murem, a ścianą należy zalać betonem. Wybierając miejsce na sejf trzeba wziąć pod uwagę, czy nie będzie on narażony na zalanie. Chodzi nie tylko o powódź, ale również przeciek instalacji wodno-kanalizacyjnej. Oczywiście Najlepiej jest wybrać produkt wysokiej jakości. Przykładami najwyższej klasy sejfów są modele dostępne na: https://www.hartmann-tresore.pl/. Tylko certyfikowana skrytka daje gwarancję ochrony naszych dóbr.

Nieoczywiste miejsca na sejf

Sejf w ścianie jest najpopularniejszym miejscem lokowania sejfu. Okazuje się jednak, że można go umiejscowić gdzie indziej. Sejf pod łóżkiem może być niemałym zaskoczeniem. Przecież tak trzymamy co najwyżej kapcie. Montaż skrytki w takim miejscu jest możliwy, trzeba jedynie wziąć pod uwagę nieco utrudniony dostęp. Łazienka jest kolejnym oryginalnym miejscem na skrytkę. Przezorni użytkownicy montują ją np. w obudowie wanny lub blisko toalety. Niewielki sejf zmieści się naprawdę w wielu nieoczywistych miejscach, zwłaszcza, że na rynku dostępne są modele tubowe, które łatwo ukryć. Bardziej pomysłowi, umieszczają sejf np. w kratce wentylacyjnej albo pod schodami czy w kuchni. Ukrycie skrytki zmniejsza szanse na to, że w czasie włamania złodziej odnajdzie sejf. Najczęściej przecież sejfy montuje się w salonach albo gabinetach.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button