Jak wybrać telewizor do filmów i programów w jakości 4K?

Po telewizory 4K sięgają najczęściej osoby, które chcą oglądać ulubione filmy i programy w najwyższej jakości. Ta technologia sprawia, że obraz jest nieskazitelnie czysty, więc oglądając, możesz poczuć emocje zbliżone do tych na sali kinowej. Jak wybrać dobry telewizor, by rozkoszować się nowym wymiarem oglądania na co dzień?

Telewizja w jakości 4K

4K to stosunkowo nowa technologia, która pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Nieskazitelnie czysty obraz, dobry balans kolorów i ich idealne zrównoważenie, a także wyraźne dostrzeganie głębi – oglądanie filmów w jakości 4K to prawdziwa przyjemność.

Niektórzy operatorzy telewizyjni, jak na przykład INEA, oferują możliwość oglądania programów właśnie w tej technologii. Dzięki modemowi HIWAY TV, telewizja przez Wi-Fi pozwala na odtwarzanie programów liniowych i filmów na platformie YouTube w 4K. To idealne rozwiązanie dla kinomanów, ale żeby móc z niego korzystać, konieczny jest także telewizor, który ma opcję oglądania w 4K.

Telewizor w jakości 4K – czym się kierować przy wyborze?

Aby telewizor 4K (UHD) naprawdę spełniał swoje zadanie, musi wypełniać kilka kryteriów. Najważniejszymi z nich jest dobry kontrast i szeroka paleta barw. To właśnie dzięki nim obraz nie będzie płaski, nawet przy naprawdę dużej rozdzielczości. Jeśli zależy ci właśnie na głębi, koniecznie postaw na dodatkową opcję – HDR, czyli obraz, który dokładnie naśladuje to, co widzi ludzkie oko – rozróżnia jasne i ciemne tony, przez co cały obraz jest pełniejszy. Telewizja przez Wi-Fi np. od dostawcy telewizji INEA pozwoli ci na przetestowanie wszelkich barw i kolorów.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście cena. Chociaż jakość 4K jest już z nami jakiś czas, a nawet pojawiły się telewizory 8K, inwestycja w taki telewizor może być naprawdę sporym obciążeniem dla naszej kieszeni. Dlatego warto zastanowić się, czy nie zmniejszyć ceny na przykład poprzez rezygnację z wielkości telewizora, by zainwestować w lepszy obraz.

Telewizor w jakości 4K – jak wybrać rozmiar ekranu?

Oczywiście wybrany model nie może być ani za duży, ani za mały. Nie zawsze im większa przekątna ekranu, tym lepiej. Jakość 4K jest świetna nawet na niewielkich wyświetlaczach, na dodatek trzeba zwrócić uwagę na to, że przekątna nie zawsze oznacza możliwości wygodnego oglądania. Trzeba przede wszystkim dopasować telewizor do pomieszczenia, w którym będzie stał lub wisiał, a dokładnie do odległości, jaka dzieli kanapę od telewizora. Im dalej, tym wygodniej będzie oglądać wielki ekran.

W małych pomieszczeniach duże telewizory raczej się nie sprawdzą – z bliska trudno będzie docenić jakość obrazu 4K. Może okazać się, że na dużym telewizorze nie zauważysz różnicy między HD i 4K, więc warto wybrać mniejszy odbiornik. Teraz tylko telewizja przez Wi-Fi dostępna na dekoderze i już możesz rozkoszować się filmami w najlepszej rozdzielczości.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button