Chcesz wysłać meble na palecie kurierem? Zobacz jak!

Przesyłki kurierskie są niezwykle popularne. Wysyła się ich dziennie niezliczoną ilość. Każdy korzysta z usług firm kurierskich. Prywatni klienci, małe firmy, ogromne przedsiębiorstwa, sklepy, sklepiki… można by tak wymieniać w nieskończoność. Oferty firm kurierskich są niezwykle atrakcyjne. Starają się przyciągnąć jak najwięcej klientów. Kurierzy dostarczają nie tylko same przesyłki. Oferują także wysyłkę palet. To forma przesyłki kurierskiej, która najczęściej służy firmom i przedsiębiorstwom. Jednak każdy może z niej skorzystać. W naszym artykule znajdziesz wszystkie ważne informacje na temat nadawania, przygotowywania oraz wysyłania palet. Jeśli jesteś zainteresowany – zapraszamy do lektury!

Jak przygotować paletę do wysłania?

Cały proces wysyłania palety należy rozpocząć od jej poprawnego przygotowania. Jest to bardzo ważne. Tanie palety są dużymi i ciężkimi przesyłkami. Dlatego ich bezpieczne i solidne przygotowanie jest gwarancją udanej dostawy. Kurier przyjmie od nas tylko odpowiednio przygotowaną paletę. Jak więc poprawnie to zrobić? Paleta może mieć trzy wymiary: 80×120, 100×120 oraz 120×120. Są to standardowe wymiary obsługiwane przez większość firm kurierskich. Jeśli chodzi o maksymalną wysokość palety, to wynosi ona 180 cm. Co do wagi, to nie może ona przekraczać 700 kg. Przy przygotowywaniu palety pamiętaj o tym, że towar na niej umieszczony nie może wystawać poza jej obszar. Do zabezpieczenia całości najlepiej wykorzystać folię strecz oraz specjalne pasy.

Jak nadać paletę do wysyłki?

Przesyłki kurierskie o małych gabarytach można wysłać już za kilka-kilkanaście złotych. Jednak w przypadku palet mówimy już o znacznie większych kwotach. Dlatego powinno nam zależeć na jak najkorzystniejszej ofercie. Aby ją znaleźć, warto skorzystać z porównywarki cen kurierów https://allekurier.pl/. Możemy tam łatwo sprawdzić, jaka firma kurierska wyśle naszą paletę za najniższą kwotę. Wystarczy podać wymiary oraz wagę naszej palety. Wpisujemy także miejsce jej nadania oraz dostarczenia. Na podstawie tych danych zostaną wyszukane najbardziej korzystne oferty. Szybko i łatwo nadasz tym sposobem paletę! Z poziomu porównywarki możesz dokonać wszelkich formalności i opłat. To najlepszy sposób na znalezienie najlepszej ceny dla danej przesyłki. Jeśli wysyłasz więcej palet, możesz nawiązać współpracę! Wtedy będziesz miał jeszcze korzystniejsze oferty.

Tani kurier już do Ciebie jedzie!

Po zapakowaniu towaru na paletę, nadaniu jej oraz opłaceniu pozostaje jedynie czekać na przyjazd kuriera. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, o której należy pamiętać. Paleta musi być w pełni gotowa w momencie, w którym przyjedzie po nią kurier. Powinna być wystawiona w takim miejscu, aby łatwo było ją załadować do samochodu dostawczego. To wszystko!

Jak widać wysyłanie palet może być naprawdę łatwe. Wystarczy pamiętać tylko o normach i zasadach. Wtedy wszystko przebiegnie łatwo i szybko – bez najmniejszych komplikacji!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button