Wycena mieszkań w Warszawie – dlaczego warto z niej skorzystać?

Określenie realnej wartości nieruchomości jest konieczne nie tylko w przypadku jej sprzedaży lub kupna. Profesjonalna wycena mieszkań przydaje się również w momencie ubiegania się o kredyt, kiedy nieruchomość jest zabezpieczeniem. Sprawdź z nami, na czym polega wycena mieszkania!

Chcesz sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt pod hipotekę? Zastanawiasz się, na jaką kwotę możesz liczyć? Zależy to o wielu aspektów. Tu przydaje się fachowa i szybka wycena mieszkań. Warszawa jest miastem, w którym lokalizacja ma kluczowe znaczenia. Czy tylko to ma wpływ na cenę nieruchomości? O wszystkim dowiesz się z naszego artykułu.

Kiedy potrzebna jest wycena mieszkań?

Wycena mieszkań to oszacowanie, jaka jest ich wartość rynkowa. Kupując wybudowaną nieruchomość lub działkę, wycena jest konieczna w przypadku ubiegania się o kredyt w banku. Na jej podstawie bank może udzielić kredytu w odpowiedniej wysokości. W zależności od sytuacji może on żądać pełnej wyceny nieruchomości lub jej uproszczonej wersji. Pełna wycena jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę majątkowego. Ma ona określoną prawnie strukturę, treść i formę. Jest też droższym wariantem. Uproszczona wersja określa przybliżoną wartość nieruchomości. Jest wyliczana na podstawie cen transakcyjnych podobnych nieruchomości w zbliżonej lokalizacji. Ten rodzaj wyceny może przeprowadzić pracownik banku, ale można też wykonać ją samodzielnie. Tu przydatnym narzędziem jest bezpłatna wycena mieszkań online. Polecamy sprawdzić kalkulator firmy Vivainvest. Oprócz błyskawicznie przygotowanych wycen firma świadczy usługi z zakresu pośrednictwa na rynku nieruchomości i inwestycji. Invest nieruchomości jest również centrum inwestycji deweloperskich z największą bazą nieruchomości na terenie Warszawy.

Kto zajmuje się wyceną mieszkań i nieruchomości

W zależności od sytuacji wyceną mieszkań może zająć się kilka podmiotów. Należy do nich:

 • rzeczoznawca majątkowy
 • bank
 • komornik
 • biegły sądowy

Wszystkie te podmioty biorą pod uwagę:

 • standard wykończenia mieszkania
 • powierzchnie nieruchomości
 • lokalizacje
 • piętro, na którym znajduje się lokal i obecność windy
 • rok budowy budynku
 • miejsca parkingowe
 • infrastrukturę w sąsiedztwie i skomunikowanie z resztą miasta

W przypadkach ubiegania się o kredyt wyceny mieszkania dokonuje najczęściej bank lub powołany rzeczoznawca majątkowy. Komornicza wycena ma miejsce w przypadku licytacji nieruchomości.

Dlaczego warto przeprowadzić wycenę mieszkania?

Formalna wycena wartości mieszkania jest konieczna w celu przeprowadzenia konkretnych działań prawnych, które wymagają urzędowego potwierdzenia. Musi być ona przeprowadzona rzetelnie. Aby poznać przybliżoną wartość nieruchomości, warto skorzystać z wyceny mieszkań online. Ten darmowy sposób pozwoli Ci zorientować się w rynkowej cenie nieruchomości i może pomóc w podjęciu decyzji o sprzedaży. Taka wycena nie ma mocy prawnej, ale jest dobrym punktem orientacyjnym.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button