Dezynsekcja – czym jest i na czym polega?

Owady są najliczniej reprezentowaną grupą organizmów żywych. Jedne z nich są bardzo pożyteczne, między innymi zapylając rośliny czy zjadając pasożyty. Inne stanowią poważny problem, prowadząc do zniszczeń, roznosząc choroby czy utrudniając codzienne życie. Sposobem na eliminację tych drugich jest dezynsekcja. Co to jest za proces i jakie metody stosuje się do zwalczania owadzich szkodników?

Dezynsekcja mieszkania, domu czy innego obiektu ma na celu zwalczanie szkodników latających lub biegających jedną z powszechnie dostępnych metod. Jej dobór jest uzależniony od wielu czynników, w tym od rodzaju zwalczanych owadów, powierzchni obiektu czy jego przeznaczenia. Doborem metody zajmuje się profesjonalna firma deratyzacyjna po wcześniejszym przeprowadzeniu wizji lokalnej.

Dezynsekcja fizyczna i chemiczna

 

Aby wyjaśnić, jak przebiega dezynsekcja krok po kroku, należy podkreślić, że do eksterminacji owadów wykorzystuje się różne metody. Zależnie od tego, która z nich zostanie zastosowana, inne jest postępowanie przygotowawcze oraz przebieg dezynsekcji. Do najczęściej wykorzystywanych i uznawanych za najskuteczniejszą zalicza się metoda chemiczna. Zastosowanie preparatów toksycznych dla pcheł, pluskiew czy karaluchów przyczynia się do ich śmierci na dwa sposoby.

Środki chemiczne do dezynsekcji to insektycydy kontaktowe i pokarmowe. Pierwsze oddziałują na owady w momencie kontaktu, prowadząc do paraliżu układu nerwowego. Drugie są zjadane przez osobniki, powodując ich śmiertelne zatrucie. Alternatywą dla metody chemicznej jest dezynsekcja fizyczna. Polega ona na unicestwianiu całego owadziego pokolenia środkami takimi jak ogień, wysoka temperatura w postaci pary wodnej lub gorącego powietrza czy promieniowanie UV.

Usługi profesjonalnej dezynsekcji w Warszawiehttps://dezstop.pl/dezynsekcja-warszawa/

Dezynsekcja mechaniczna

Zwalczanie insektów metodami mechanicznymi polega przede wszystkim na ich fizycznym zebraniu i usunięciu z pomieszczenia. Zależnie od wielkości, rodzaju i liczebności osobników stosuje się wyłapywanie szkodników, wytrzepywanie (np. z pościeli czy zakamarków kanap), wytrząsanie lub wyciąganie za pomocą odkurzacza z końcówką szczelinową. Zazwyczaj metoda mechaniczna nie jest jedyną stosowaną w pomieszczeniu. Często też łączy się ją np. z żelowaniem czy zamgławianiem.

Dezynsekcja Warszawa

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Środki chemiczne powinny być stosowane ze szczególną ostrożnością. Istotny jest też ich dobór do przeznaczenia, jakie przewidział producent. Nie zawsze preparat dobry do dezynsekcji magazynu może być zastosowany w domu. Dlatego metoda chemiczna powinna być stosowana tylko przez specjalistów oraz po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu pomieszczenia.

Inne metody mechaniczne czy fizyczne nie są niebezpieczne dla człowieka oraz zwierząt domowych. Zawsze jednak warto pamiętać, że w pełni bezpieczna jest jedynie dezynsekcja, którą przeprowadza profesjonalna firma. Specjalista bowiem dobierając metodę, bierze pod uwagę czynniki takie jak:

  • kubatura i położenie pomieszczeń,
  • gatunek insektów,
  • liczebność ich populacji,
  • obecność osób obłożnie chorych,
  • obecność dzieci,
  • obecność zwierząt domowych.

Profesjonalna usługa dezynsekcji w Warszawie

Dezynsekcja mieszkania, domu, pomieszczeń gospodarczych w Warszawie i okolicy jest specjalnością firmy DezStop. Dzięki wieloletniemu działaniu w branży DDD jej pracownicy zgromadzili doświadczenie i wiedzę. Są one niezbędne do przeprowadzania zabiegów oczyszczania pomieszczeń z insektów, które charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność. Jako profesjonalna firma DezStop stosuje niezawodne metody takie jak zamgławianie ULV, żelowanie, wymrażanie dwutlenkiem węgla czy oprysk substancjami chemicznymi i ich roztworami.

Zajmujemy się zwalczaniem wszystkich uciążliwych insektów, od mrówek, much i komarów, przez karaluchy, po rybiki, pchły i inne owady latające oraz biegające. Wykorzystywane przez nas środki i metody zwalczania szkodników są w 100% bezpieczne dla otoczenia i mieszkańców. Gwarantujemy też atrakcyjne ceny usług realizowanych dla klientów prywatnych i firm w Warszawie oraz w jej okolicach.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button