Jak negocjować ceny samochodów

Proste wskazówki, jak uzyskać lepszą cenę za następny samochód. Dla wielu osób myśl o negocjacjach napawa ich lękiem.Uczucie to wynika częściowo z faktu, że ludzie postrzegają negocjacje jako konfrontację i woleliby się nie targować. Jednak dzięki zmianie perspektywy i kilku prostym wskazówkom negocjacyjnym możesz potencjalnie zaoszczędzić.

Wskazówki, jak negocjować cenę samochodu używanego

Jeśli kupujesz używany samochód, gdzie porównanie cen nie jest możliwe, Twoim celem jest złożenie oferty tak niskiej, jak to tylko możliwe, ale wciąż mieszczącej się w przedziale cenowym. Jeśli jako pierwszy złożysz ofertę, daj sobie miejsce na złożenie kontroferty przez dealera. Powinieneś wiedzieć z wyprzedzeniem, jaka będzie Twoja oferta początkowa, w jaki sposób odeprzesz ofertę sprzedawcy i jaka będzie Twoja najwyższa cena mamtoo.pl

Oto kilka innych taktyk, które pomogą Ci uzyskać dobrą ofertę na następny samochód:

Nie kupuj samochodu w pośpiechu (chyba że nie masz wyboru). I nie idź do salonu samochodowego nieprzygotowany. Sprzedawca może wciągnąć Cię w negocjacje, zanim będziesz gotowy.

Sprawdź wszystkie liczby i zapytaj o cenę wyjściową.

Przed rozpoczęciem negocjacji przeczytaj opinie o salonie w Internecie. Zacznij od dealera, który ma dobre opinie klientów.

Zaplanuj spędzenie pewnej ilości czasu u dealera. Biorąc pod uwagę jazdę próbną, ewentualną wymianę, negocjacje i proces finansowania, możesz spędzić tam cztery godziny lub więcej. Zjedz coś przed wizytą: Chcesz być w stanie jasno myśleć. Możesz to przyspieszyć, przygotowując się do wszystkich formalności związanych z zakupem samochodu. Zakupy w środku tygodnia, a nie w weekend, skrócą czas spędzony w salonie.

Jeśli planujesz finansowanie, uzyskanie wstępnej zgody od banku przed wizytą u dealerów samochodowych jest mądrym posunięciem.

Nie rozpoczynaj negocjacji ze sprzedawcą samochodów, który Cię onieśmiela. Negocjacje powinny być stosunkowo wygodnym procesem, w którym wszyscy wygrywają. Jeśli poczujesz się nieswojo, poproś o kierownika sprzedaży i poproś o innego sprzedawcę. Lub „przetestuj” swojego sprzedawcę, zanim jeszcze dotrzesz do salonu.

Zawsze pamiętaj, aby wyjść, jeśli nie dojdziesz do porozumienia.

Nie zapomnij omówić szczegółów, takich jak limity gwarancji, oferty pożyczek i finansowania lub wszelkie dodatki, które dealer mógł uwzględnić w swojej cenie. Pamiętaj, aby zapytać o wszelkie rabaty na nowe pojazdy, które mogą być dostępne. Te dodatkowe pytania pomogą upewnić się, że otrzymasz dobrą ofertę.

I wreszcie, poznaj swój styl negocjacyjny i wykorzystaj swoje unikalne cechy na swoją korzyść. Nie dostaniesz tego, czego chcesz, jeśli o to nie poprosisz. Nie bój się więc targować. Ponieważ negocjacje to po prostu inny sposób proszenia o to, czego naprawdę chcesz.

 

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button