Urządzamy pokój dla dziewczynki

Większość z nas wyobraża sobie, że pokój dla dziewczynki powinien wyglądać jak z bajki. Jego wystrój powinien obfitować w niezliczoną ilość ślicznych kolorowych dodatków, umeblowanie winno być kompletne, a sama dziewczynka powinna poczuć się w nim jak mała księżniczka. Tylko czy na pewno każda dziewczynka chce się mieć pokój jak z bajki? Może po prostu wystarczy by był on przytulny i dawał dziecku poczucie własnego, bezpiecznego miejsca oraz dostosowany był do jego wieku i potrzeb.

Urządzamy pokój dla dziewczynki 2

Czy projekt pokoju jest ważny?

Urządzając dom, czy mieszkanie dobrze mieć pomysł na jego aranżację. Inspiracją mogą być zdjęcia z magazynów poświęconych wykańczaniu i dekorowaniu wnętrz, zdjęcia w internecie, wizyty u znajomych i oczywiście nasze własne wyobrażenia. Podobnie jest w przypadku urządzania pokoju dziecka. Warto przygotować projekt pokoju dla dziewczynki, dzięki któremu dokładnie będziemy wiedzieć, jakie meble i dodatki będą potrzebne. Dodatkowo, projekt pozwoli nam odpowiednio wcześniej zapoznać się z dostępną ofertą i zaplanować zakupy. Pozwoli także uniknąć niepotrzebnych i czasem kosztownych wydatków.

Urządzamy pokój dla dziewczynki 3

Pokój dla małej dziewczynki 0-6 lat

Aranżacja pokoju dla małej dziewczynki powinna charakteryzować się jasnymi, pastelowymi odcieniami i jak największą ilością naturalnych materiałów. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka wybierajmy te produkty, które są certyfikowane lub pozytywnie opiniowane, Dlatego starajmy się wybierać meble drewniane, które pokryte są lakierami wodnymi, nie posiadają ostrych krawędzi, a drzwi szaf  i szuflady komód wyposażone są w system samodomykający, co zapobiega przytrzaśnięciu małych paluszków. Zabawki dla małej dziewczynki również powinny być certyfikowane i dobrane do wieku dziecka, tak by zapewnić przyjemną i bezpieczną zabawę.

Urządzamy pokój dla dziewczynki 4

Pokój dla dziewczynki 7-14 lat

Projekt pokoju dla dziewczynki 7-14 lat powinien łączyć w sobie elementy pokoju do zabawy i do nauki. Nadal ważne miejsce zajmować będą ukochane lalki czy pluszaczki oraz mały stoliczek, przy którym można zjeść podwieczorek w doborowym towarzystwie lub poukładać puzzle. Jednak ważne stanie się miejsce, przy którym nasze dziecko będzie mogło się uczyć i odrabiać lekcje. W tym wieku do najważniejszych mebli w pokoju dziewczynki należeć będą: biurko, szafa i wygodne łóżko. Pamiętajmy, że w tym wieku dziewczynki rosną dość szybko, warto więc wybrać biurko z regulacją wysokości blatu, co pozwoli na dobranie jego odpowiedniej wysokości do wzrostu dziecka i zapewni prawidłową i zdrową pozycję podczas nauki. O ile w pokoju małej dziewczynki miejsce na ubrania mogła zapewnić komoda, o tyle w pokoju starszego dziecka powinna znaleźć się szafa, która pozwoli przechowywać również odzież wymagającą powieszenia, jak sukienki, czy płaszczyki. Dla dziewczynki w tym wieku odpowiednie będzie łóżko 80×160, ale można rozważyć zakup typowego łóżka młodzieżowego 90×200. Bardzo ładnie w pokoju dziewczęcym prezentują się łóżka domki, które można dodatkowo przystroić.

Urządzamy pokój dla dziewczynki 5

Pokój dla nastolatki

Urządzając pokój nastolatki warto to zrobić wspólnie z dzieckiem. Dziewczynka w tym wieku, bardzo często ma już własne pomysły na aranżacje pokoju. Niejednokrotnie sama szuka inspiracji do urządzenia swojego kącika i potrzebnych do tego przedmiotów. W pokoju nastolatki do najważniejszych mebli niewątpliwie należeć będzie szafa dla dziewczynki, choć oczywiście nie stanowi to reguły. Często również wybierany jest regał na książki lub inne ważne rzeczy warte wyeksponowania. Biurko dla dziewczynki wyposażone w półeczkę lub szufladki pozwoli na schowanie przyborów szkolnych i zachowanie porządku na jego blacie. Jeżeli potrzebna jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania, np. ciepłego koca, czy odzieży sezonowej, można wybrać łóżko z szufladą, która takie miejsce zapewni.

Urządzając pokój dziewczynki pamiętajmy, że nie ma jednego najlepszego rozwiązania. Każdy projekt będzie inny, indywidualny, dopasowany do wieku i potrzeb naszego dziecka. To, co powinno być wspólne dla tych projektów, to ich funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button