Wywóz gruzu i odpadów budowlanych – jak go zorganizować w bloku?

Organizacja wywozu gruzu w bloku może wydawać się wyzwaniem, ale dzięki profesjonalnym usługom firmy Krymar staje się to proste i wygodne. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz worka BigBag, czy większego kontenera, Krymar ma odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Skorzystaj ze sprawdzonego usługodawcy i ciesz się sprawnie przeprowadzonym remontem bez zbędnych kłopotów z odpadami!

Dlaczego warto zorganizować wywóz gruzu w bloku?

Każdy, kto przeprowadza remont w mieszkaniu wie, jak wiele odpadów budowlanych może się pojawić. Gruz, stare płytki, resztki tynku – to wszystko trzeba gdzieś wywieźć. A co jeśli mieszkasz w bloku? Jak zorganizować wywóz gruzu w taki sposób, aby nie przeszkadzać sąsiadom i jednocześnie dbać o środowisko?

Przede wszystkim skontaktuj się wpierw z zarządcą budynku lub spółdzielnią mieszkaniową by ustalić, gdzie i kiedy możesz ustawić kontener lub worek BigBag. Być może będziesz musiał uiścić do opłatę za zajęcie terenu.

Jeśli Twój blok jest położony blisko drogi publicznej, wtedy konieczne będzie zwrócenie się do urzędu miasta lub gminy (albo dzielnicy) o pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Wydawane jest ono na konkretny termin i płatne wg. stawek ustalanych przez samorząd. Lepiej nie omijać tego etapu – na mieszkańców dokonujących w tej materii samowoli czekają srogie kary administracyjne! Przed wynajęciem kontenera lub worka BigBag upewnij się więc, że dopiąłeś wszystkich formalności.

Korzyści z wynajmu kontenera lub worka BigBag od firmy Krymar:

Jeśli po Twojej stronie wszystko już gra, czas na zorganizowanie wywozu śmieci z budowy. Dzięki firmie Krymar trafią one w należyte miejsce i zapomnisz, że w ogóle miałeś jakiś remont. W Krymar czeka na Ciebie oferta skrojona pod Twoje potrzeby:

 • Różnorodność rozmiarów: Firma Krymar oferuje zarówno worki BigBag, idealne do mniejszych remontów, jak i kontenery na gruz w różnych rozmiarach, które pomieszczą odpady z większych prac budowlanych.
 • Wytrzymałość: Worki BigBag, mimo swoich niewielkich rozmiarów, mogą pomieścić nawet 1,5 tony gruzu! Są wykonane z wytrzymałego polipropylenu, co gwarantuje ich odporność na uszkodzenia.
 • Estetyka: Dzięki estetycznemu wykonaniu i kompaktowym rozmiarom, worki BigBag nie zakłócają krajobrazu i nie rzucają się w oczy, co jest ważne, gdy pojemnik na odpady ma stać w widocznym miejscu.
 • Funkcjonalność: Worki są wyposażone w uchwyty, co ułatwia ich transport.

Czego nie wolno wyrzucać do worków BigBag?

Choć worki BigBag są niezwykle praktyczne, istnieją pewne ograniczenia dotyczące tego, co można do nich wyrzucać. Należy unikać:

 • Materiałów chorobotwórczych, takich jak azbest czy eternit.
 • Materiałów zagrażających środowisku, np. papa czy wełna mineralna.
 • Odpadów medycznych, zwierzęcych czy środków chemicznych.
 • Elektrośmieci.

KRYMAR – kontener na gruz Warszawa. Sprawdź ofertę!

Jak skorzystać z usług firmy Krymar?

 1. Oszacuj ilość gruzu i innych odpadów, które powstaną podczas prac.
 2. Sprawdź ofertę firmy Krymar i wybierz odpowiednią dla siebie opcję – kontener czy worek BigBag.
 3. Skontaktuj się z firmą, aby uzyskać fachową poradę i zarezerwować wybraną opcję.
 4. Kontener lub worek zostanie dostarczony w wyznaczone miejsce, a po jego napełnieniu – odebrany przez firmę.

Pozostaje Ci więc nic innego, jak cieszyć się skończonym remontem i uprzątniętym otoczeniem.

 

Artykuł gościnny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button