Uszczelnienie dylatacji i naprawa posadzek – to prostsze niż myślisz

Technologia i wiedza udostępniają nam wiele wspaniałych możliwości. Żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć, ile specjaliści wiedzą na temat budownictwa i zachowania poszczególnych elementów konstrukcji. Dzięki temu możemy wznosić zaawansowane i funkcjonalne obiekty, które są zaskakujące pod względem swojej prostoty i funkcjonalności. Jednym z przykładów są m.in. dylatacje wykorzystywane przy ruchomych mostach lub posadzkach.

Wykorzystujemy szczeliny i dylatacje w miejscach, w których są one niezbędne, by budynek lub konstrukcja mogły “pracować”. Jak zadbać o ich uszczelnienie, by realizacja była efektywna, wytrzymała i satysfakcjonująca? Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistami z Flowcrete, którzy oferują uszczelnienie dylatacji i naprawę posadzek za pomocą środków EUCLID.

Czemu służą dylatacje w posadzkach?

Wielkoformatowe posadzki w obiektach przemysłowych lub publicznych (np. na parkingach, halach produkcyjnych lub magazynowych), poddawane są zróżnicowanym obciążeniom. Biorąc pod uwagę ruch i pracę budynku w zróżnicowanych warunkach (np. ze względu na kurczenie i rozkurczanie materiałów ze względu na różnicę temperatur powietrza), istnieje duża szansa, że zaczną one pękać – jeżeli będą jednolitą wylewką. Dylatacje pozwalają tego uniknąć i udostępniają możliwość szybkiej naprawy posadzki.

Jak to wygląda w praktyce?

Powierzchnia posadzki w dużym obiekcie układana jest przy pomocy wielu płyt. Są one oddzielone przy pomocy dylatacji. Dzięki nim równomierne rozkładanie ciężaru minimalizuje ryzyko uszkodzenia. Niemniej jednak chcąc zadbać o ich jakość, w wielu przypadkach należy je uszczelnić, by zarówno woda, jak i zanieczyszczenia, nie przedostawały się między płyty.

Efektywna naprawa pęknięć posadzki

Uszczelnienie dylatacji to nie wszystko, co produkty EUCLID mają do zaoferowania. Z ich pomocą można efektywnie naprawiać i uszczelniać pęknięte oraz zniszczone posadzki. Nie musisz od razu szukać oszczędności i budżetu na wymianę jej na nową. Przy wykorzystaniu technologii, dobrze dobranych preparatów i wiedzy, istnieje duża szansa, że będzie ona służyć przez wiele kolejny lat.

Przykładem produktów wykorzystywanych przy naprawach posadzek, są m.in.: Flowfast F1 Mortar i EUCO QWIKstitch. Flowfast F1 Mortar doskonale sprawdza się do napraw powierzchni poziomej, przy zakresie temperatur poniżej zera. Dzięki niemu praca w trudnych warunkach (np. w trakcie trwania zimy lub w chłodniach) jest możliwa, bezpieczna i efektywna.

Czy można samodzielnie zrealizować naprawę pęknięć lub uszczelnienie dylatacji?

Szukasz dodatkowych oszczędności i zastanawiasz się, czy jesteś w stanie poradzić sobie z problemem samodzielnie? Jest w Twojej ekipie specjalista, który ma wiedzę na temat pracy z materiałami naprawczymi i uszczelniaczami oraz doświadczenie w realizacji takich zleceń? Wykonanie zadania prawdopodobnie będzie realne, lecz czasochłonne. Musisz dodatkowo zainwestować w niezbędne preparaty i narzędzia.

Czy nie lepiej zdać się na wiedzę ekspertów? Biorąc pod uwagę zakup wyposażenia, które później będzie zalegać nieużywane, istnieje szansa, że współpraca z zewnętrznym zespołem specjalistów z Flowcrete będzie bardziej opłacalna – zarówno finansowo, jak i czasowo. Pamiętaj, że nie jesteś sam ze swoimi pytaniami. Jeżeli w dalszym ciągu masz wątpliwości, specjaliści Flowcrete rozwieją je wszystkie. Zadzwoń lub napisz już dziś. Nie ma sensu marnować czasu, skoro już teraz możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button