Czym osłonić balkon od sąsiadów? Inspirujące pomysły

Balkon to miejsce stworzone do odpoczynku, relaksu, do którego zachęcają obecnie kolejne słoneczne dni. Przyjemność odpoczywania skutecznie jednak może zaburzyć świadomość, że sąsiad z mieszkania obok ze swojego balkonu widzi wszystko, co dzieje się na twoim. Przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów można się jednak osłonić. 

Osłona na balkon

Dla wielu osób warunkiem koniecznym do prawdziwego relaksu jest poczucie pełnej prywatności. Nie bez powodu Gdańsk mieszkania na stronie Obido ma coraz częściej bardzo zabudowane, z dodatkowymi osłonami na balkon, które zapewniają intymność i komfort wypoczynku. Co jednak, jeśli masz mieszkanie bez takiej osłony, a chcesz uniknąć ciekawski spojrzeń sąsiadów, opalać się bez stresu, że ktoś cię będzie podglądał lub zagadywał podczas gdy ty właśnie czytasz fascynującą powieść? Możesz stworzyć własną, oryginalną osłonę na balkon.

Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie?

Osłona z materiału lub tworzywa sztucznego to prosty i szybki w montażu sposób na zachowanie prywatności na balkonie. Takie osłony są bardzo estetyczne, można je umiejętnie połączyć z całą aranżacją balkonu. Jeśli dodatkowo obok nich postawisz wysokie rośliny, finalny efekt może cię zaskoczyć swoim pięknem. Zwykły balkon możesz bardzo szybko zamienić w przytulny i intymny kącik. Wystarczy rozwinąć rolkę i zamontować matę do barierki lub innego elementu konstrukcji balkonu przy pomocy sznureczków. Dzięki wielości kolorów i modeli bez problemu dopasujesz wzór do odpowiadającej ci stylistyki. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest przegroda z technorattanu. To świetny wybór, jeśli na twoim balkonie lub tarasie już znajdują się meble z takiego materiału. Taka przegroda świetnie komponuje się nie tylko z roślinami, ale i różnego rodzaju oświetleniem, świecami i miękkimi poduszkami. Możesz także rozważyć zakup specjalnego parawanu na balkon, choć to rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim, jeśli dzielisz balkon z sąsiadem. Niebanalną propozycją jest także zakup parasola. Może on służyć nie tylko jako ochrona przed słońcem, lecz także przed spojrzeniami sąsiadów. Wystarczy przekręcić parasol do pionu i postawić go w rogu. Pięknie prezentują się na balkonie także lekkie zasłony, które  stworzą klimatyczną i przytulną przestrzeń, a jednocześnie stanowią pewnego rodzaju barierę między tobą a innymi. Niestety łatwo się one brudzą, przez co wymagają regularnego prania, a zmoczone deszczem nie wyglądają estetycznie.

Przegroda z roślin – czy i kiedy się sprawdzi?

Przegroda z roślin to bardzo estetyczne i trwałe rozwiązanie, trzeba się jednak liczyć z tym, że jednak nie zawsze się ono sprawdzi. Przede wszystkim, jeśli samodzielnie chcesz wychodować pnący się po drewnianej kratownicy bluszcz lub winorośl, musisz wziąć pod uwagę, że efektu nie osiągniesz natychmiast. Potrzebować na to będziesz co najmniej jednego – dwóch sezonów. Oczywiście możesz postawić na zabudowanie balkonu tujami albo innymi tego typu krzewami. Jest to rozwiązanie estetyczne i szybkie do wdrożenia. Miłośnicy orientalnych aranżacji mogą postawić na palmy. Przy zakupie każdego rodzaju roślin wysokich, które mają stanowić zabudowę dla balkonu, trzeba pamiętać o ciężkich donicach, które stabilizują roślinę i chronią ją przed przewróceniem przy silnym wietrze. Niestety na balkonach wystawionych na częste porywy wiatru rośliny mogą cię nie sprawdzić. Nie tylko ze względu na ryzyko ich nieustannego przewracania, lecz także szkodliwego działania wiatru wzrost rośliny.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button