Jak wyremontować mieszkanie w swoim stylu

Zakup mieszkania często spędza sen z powiek. Jaki metraż? Jaka lokalizacja? Które piętro? Salon i kuchnia czy salonokuchnia? Festiwal niekończących się wątpliwości zamyka jedno pytanie – czy wybrać mieszkanie od dewelopera czy może lokal z rynku wtórnego. W obu przypadkach potrzebny będzie remont i dopasowanie mieszkania pod swój gust. Jak się do tego zabrać?

Szukanie inspiracji

Inspiracji do zmian najlepiej zacząć szukać w sieci. Przydatną przestrzenią do tego będą media społecznościowe, strony z inspiracjami czy profile pracowni aranżacji wnętrz. Wiele osób przegląda również wystroje wnętrz u ulubionych stylistek. Spacer po wnętrzarskich sklepach również może przynieść odpowiedzi na wiele pytań. Świetnym pomysłem będzie także sprawdzenie jakie barwy proponują producenci.  Przykładowo farby Rafil mają dość ciekawą paletę tonów i odcieni przeznaczoną do powierzchni zewnętrznych

Rozmowa z projektantem

Profesjonalny projektant wnętrz poradzi czy rozwiązania, o których myślimy są wykonalne. Doradzi jakie elementy są kiczowate, czy których elementów nie należy łączyć ze sobą. Odradzą także używanie takich, a nie innych odcieni w pomieszczeniach jak i używanie konkretnych marek.

Jeśli chcemy odświeżyć niektóre elementy w trakcie remontu godna polecenia jest oferta farb Rafil. Najbardziej uniwersalnym kolorem jest oczywiście biel, która stanowi świetną podstawę do używania różnokolorowych dodatków czy elementów mieszkania.

Wybór farby

Wybór właściwego producenta jest często trudny. Wiele osób poleca Rafil. Farby, z tego miejsca mają wiele zastosowań i co ważne cechują się długotrwałością są odporne na zanieczyszczenia oraz zmianę temperatur, a także łatwo można z nich usunąć zabrudzenia. Rafil – sklep internetowy to miejsce, które jest kopalnią inspiracji i wiedzy dotyczącej malowania, zabezpieczenia w trakcie malowania, zamalowywania i ochrony.

Kolory mają moc terapeutyczną. Dlatego należy dobrze się zastanowić zanim zdecydujemy się na jakąś barwę w konkretnym pomieszczeniu. Niektóre z tonacji działają motywującą, inne uspokajają, jeszcze inne wpływają na kreatywność. Pamiętajmy tylko, że elementy, które znajdują się na zewnątrz powinny współgrać z całością budynku czy ulicy.

Farby do specjalnych zadań

Takie farby można znaleźć również w ofercie firmy Rafil. Są to farby, które zabezpieczają przed wilgocią. Są to też takie produkty, które nadają się do malowania, konkretnych segmentów – jak futryny czy odrzwia. Malowanie na dworze też wiąże się z dokładnym doborem składników. Tutaj przykładem może być malowanie dachu czy bramy. Należy wówczas sprawdzić opinie o produkcie. Marka Rafil specjalizuje się w zabezpieczaniu i konserwacji powierzchni. Drewniana podłoga pociągnięta farbą w wybranym kolorze – to świetny pomysł, ale tylko przy użyciu właściwych środków.

Meble i dodatki

Warto pokusić się o sprawdzenie antykwariatów czy poszukanie na stronach internetowych starych, ale solidnych mebli z duszą. Takie rzeczy można spokojnie odświeżyć, oszlifować, pomalować lub polakierować. Zużyte tapicerki też są do wymiany. Takie meble z historią odwdzięczą się potem i będzie można ich używać przez kolejne lata, a oprócz tego wzbudzą też zachwyt gości. Oczywiście można także poszukać wybranych modeli w znanych sieciówkach i w ten sposób zaaranżować mieszkanie. Pamiętajmy, że meble i dodatki mają być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i w naszym guście. To my będziemy przecież żyć w tej przestrzeni.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button