Jak urozmaicić wygląd kuchni? Plakatami!

Montaż płytek na ścianach w kuchni nie jest jedynym sposobem na jej wystrój. Istnieją bowiem produkty, które pozwolą za nieduże pieniądze całkowicie zmienić charakter wnętrza. Mowa oczywiście o specjalnych plakatach, które przygotowywane są w różnych motywach. Czy warto z nich skorzystać? A jeśli tak, to jakie produkty okażą się najlepszym wyborem?

Czy plakat w kuchni to na pewno dobry pomysł?

Jak łatwo można się domyślić, kuchnia to pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki. Duża wilgotność, zmienne temperatury oraz intensywne zabrudzenia (zwłaszcza tłuste plamy) – są to czynniki mogące dość szybko zamienić pięknie prezentujące się plakaty do kuchni w wyblakłe, tłuste, nieestetyczne „ozdoby”.

Nie musi być to jednak regułą. Wystarczy bowiem dobierać produkty wykonane z materiałów, które zostały odpowiednio dostosowane do tak trudnych warunków. Producenci najczęściej korzystają ze specjalnie wzmacnianego papieru satynowego, wyróżniającego się wysoką wytrzymałością mechaniczną, a także odpornością na wszelkie czynniki szkodliwe. Dzięki zastosowanym materiałom i technologii wydruku, produkty tego typu utrzymują swój wygląd przez bardzo długi czas. Niezależnie od tego, czy w kuchni codziennie odbywa się intensywne gotowanie czy może jest to tylko miejsce do spożywania zamówionych posiłków i parzenia kawy.

Jaki plakat do kuchni wybrać?

Skoro wiadomo już, że kuchnia to odpowiednie pomieszczenie, by udekorować je plakatami, warto zastanowić się nad konkretnymi motywami i kompozycjami. Tych zaś jest naprawdę sporo. Wystarczy rzucić okiem na oferty sklepów sprzedających plakaty, by zrozumieć, że wybór jest bardzo szeroki. Na jakie prace w szczególności warto zwrócić uwagę?

  • Plakaty z kawą – coś dla prawdziwych kawoszy. Najczęściej przedstawiają one ziarna kawy, choć znaleźć można również plakaty z kawiarkami, filiżankami z czarnym napojem czy też rozmaite cytaty, sentencje i napisy.
  • Plakaty kulinarne – bardzo szeroka kategoria, w której znaleźć mogą się między innymi prace przedstawiające przyprawy, różne dania, składniki najczęściej wykorzystywane w kuchni, a także warzywa i owoce.
  • Plakaty alkoholowe – czy kuchnia to dobre miejsce na plakat ze szklanką whisky lub kieliszkiem wina? Jak najbardziej! Znaleźć mogą się na nich też napoje bez procentów – na przykład Coca-Cola.

Jak urozmaicić wygląd kuchni? Plakatami! 2

Plakat w kuchni, czyli gdzie?

Po wyborze najciekawszych prac i kompozycji, warto zastanowić się jeszcze nad miejscami, w których znajdą się zakupione plakaty. Co ważne, plakaty można oprawić w ramkę. Pozwoli Ci to na postawienie takiego obrazu na blacie bądź półce – bez konieczności używania kleju, taśmy czy gwoździ.

Do naturalnych miejsc na powieszenie plakatu należy też ściana nad stołem, a także blatem kuchennym. Widok własnoręcznie wybranej pracy z pewnością umili czas spędzony na przygotowywaniu posiłków bądź jedzeniu. Plakaty do kuchni doskonale łączą się również z innymi ozdobami, w postaci chociażby kwiatów, lamp, a nawet uchwytów w szafkach i szufladach.

Niezależnie od wybranego miejsca, dobrze jest zastanowić się nad kolorystyką. Bezpieczny będzie rzecz jasna plakat zbliżony do odcieni mebli kuchennych. W ten sposób uzyskasz jakże potrzebną zgodność aranżacyjną. Co jednak z grą kontrastów? Ona także w wielu przypadkach okaże się dobrym wyjściem, jednak trzeba uważać, by nie przesadzić. Plakat może bowiem „gryźć się” z pozostałymi elementami wystroju i niepotrzebnie odwracać uwagę od całości.

Dobrze dobrany plakat kuchenny to zawsze przyjemna dla oka ozdoba, która pozwoli urozmaicić wygląd każdej kuchni. Zwłaszcza gdy jego motyw będzie pasował do aranżacji.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button