Farby do wnętrz – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli szykujesz się do remontu mieszkania lub wykańczasz je po raz pierwszy, musisz się przygotować na podejmowanie wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór farb do wnętrz, które ozdobią Twoje ściany. Spójrz co warto o nich wiedzieć.

Farby lateksowe – czym się charakteryzują?

Często spotykane na sklepowych półkach farby do wnętrz to farby lateksowe. Przez niektórych nazywane są jednymi z najbardziej uniwersalnych farb do malowania ścian. To dlatego, że wyróżniają się bardzo łatwą aplikacją, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również przez amatorów. Powłoki uzyskane na skutek farb lateksowych posiadają matowe lub półmatowe wykończenie, sprawiające wyjątkowo eleganckie wrażenie.

Farby lateksowe odznaczają się wysoką wydajnością oraz bardzo dobrym kryciem, dzięki czemu nie ma potrzeby nakładania wielu warstw preparatu. Farba nie chlapie w trakcie malowania, co sprawia, że jest produktem lubianym przez profesjonalistów i tych, którzy w malowaniu stawiają dopiero pierwsze kroki. Ściany pokryte farbą lateksową mogą oddychać, a powłoki są odporne na zmywanie. Szeroka ofertę produktów wnętrzarskich oraz farby do ścian znajdziesz w sklepie internetowym Dekoratorium.pl.

A może farba ceramiczna?

Przeglądając ofertę farb do ścian poza farbami lateksowymi często możesz też spotkać farby ceramiczne. To nowoczesny produkt wyprodukowany na bazie żywic, pigmentów oraz komponentów ceramicznych. W odróżnieniu od farb lateksowych, powłoka uzyskana dzięki farbie ceramicznej odznacza się wyjątkową trwałością, co pozwala chronić ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi. O ile dzięki farbom lateksowym można uzyskać efekt półmatowego lub matowego wykończenia, o tyle za pomocą farby ceramicznej wyczarujesz powłokę głęboko matową. Ściany pomalowane farbą ceramiczną możesz z powodzeniem szorować, nawet z użyciem detergentów, a kolor i tak pozostanie świeży i w niezmienionej formie. Dlatego też użycie farb ceramicznych zalecane jest do pomieszczeń takich jak korytarze, pokoje dziecięce czy salon, a więc miejsc intensywnie użytkowanych, w których ryzyko uszkodzeń jest wysokie.

Farby do zadań specjalnych

Są takie pomieszczenia i takie momenty, w których „tradycyjna” farba może nie wystarczyć. Wtedy warto użyć farb do zadań specjalnych. Takie cechy ma na przykład preparat MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom, która tworząc powłoki o właściwościach hydrofobowych, świetnie nadaje się do użycia w kuchni oraz w łazience. Poza odpornością na wilgoć, farba nie absorbuje plam i bez trudu poradzi sobie ze ścieraniem i czyszczeniem, również z pomocą środków dezynfekujących.

A może potrzebujesz środka, który rozprawi się z najsilniejszymi plamami i zabrudzeniami? W tym celu przydatna będzie farba MAGNAT Zacieki i Plamy, która sprawdzi się jako preparat podkładowy do malowania plam, zabrudzeń, a także renowacji ścian oraz sufitów. Można ją z powodzeniem stosować w przypadku zacieków wodnych, plam po sadzy, oleju, innych tłuszczy czy też nikotynie. Poza ponadprzeciętnym właściwościom w zakresie rozprawiania się z plamami, zabezpiecza także powłokę przed rozwojem grzybów, dzięki czemu nadaje się do malowania kuchni oraz łazienki.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button