Połóż folię grzewczą pod panele i poczuj ciepło w domu

Już kilkanaście lat temu w polskich domach na dobre zagościło ogrzewanie podłogowe. Spora część osób ceni nie tylko walory energetyczne tego rozwiązania, ale najzwyczajniej w świecie przepada czuć ciepło pod stopami w ciemne, zimowe poranki. Ciekawą alternatywą dla klasycznego ogrzewania podłogowego są folie grzewcze pod płytki lub panele. Wykorzystują technologię promieniowania podczerwonego, a dodatkowo… tego wszystkiego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Najważniejsze fakty o podłogowych foliach grzewczych

Dom buduje się po to, aby był przestronny i można było się w nim poczuć naprawdę komfortowo. Jednak ogrzanie dużej przestrzeni jest sporym problemem, zwłaszcza gdy ceny surowców rosną w zawrotnym tempie. Do tego coraz częściej dochodzi troska o los naszej planety i chęć ograniczania szkodliwej emisji. Stąd wynika potrzeba znalezienia ekologicznego rozwiązania, które równocześnie byłoby tanie w utrzymaniu.

Takimi cechami wyróżnia się podłogowa folia grzewcza. Może stanowić zarówno uzupełnienie domowego systemu grzewczego, jak i jedyne źródło ciepła we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Atutem mat grzewczych jest m.in. utrzymywanie właściwej wilgotności powietrza, a technologia jest przyjazna alergikom. Mechanizm działania opiera się na zjawisku emisji promieniowania podczerwonego, bezpośrednio generującego ciepło. Folia grzewcza pod panele zbudowana jest warstwowo z włókien węglowych i masy aluminiowej, przez co doskonale zachowuje odpowiednie parametry termiczne.

Omawiany rodzaj systemu grzewczego jest tani w utrzymaniu i niskoemisyjny, a przy tym potrafi wypełnić od 50 do 60% zapotrzebowania energetycznego budynku. Równie dobrze można podłogowe folie grzewcze wykorzystać w przestrzeniach użytkowych i budynkach użyteczności publicznej. Coraz więcej właścicieli biurowców decyduje się na to rozwiązanie planując remont pomieszczeń pod wynajem, a firmy przemysłowe doceniają folie ze względu na wysoką ognioodporność.

Chcesz położyć folię grzewczą pod panele? Zaufaj ekspertom

Jeśli podane powyżej cechy opisujące folie grzewcze pod płytki i panele przekonały Cię do inwestycji w tę technologię, postaw na sprawdzone firmy. Realizacja instalacji nie jest wprawdzie szalenie skomplikowana, ale mimo wszystko wymaga fachowej wiedzy i przygotowania. Montaż folii grzewczych pod panele to nie wszystko, ponieważ trzeba przeprowadzić konfigurację ustawień, a także zainstalować termostat.

Jednym z najbardziej renomowanych producentów folii grzewczych pod płytki w Polsce jest firma Dream Heat. Posiada przedstawicielstwa w całym kraju i samodzielnie opracowuje oferowane produkty. Klienci szczególnie cenią sobie fakt, że przedsiębiorstwo świadczy usługi monterskie. Zespół autoryzowanych instalatorów realizuje swe zadania szybko i sprawnie oraz podejmuje się prac konserwacyjnych. To jednak rzadkość, ponieważ podłogowe folie grzewcze wyróżnia duża trwałość na uszkodzenia mechaniczne i dopiero po 10 latach mogą wystąpić niezauważalne spadki efektywności (ok. 4% w porównaniu do początkowej sprawności).

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. Mam u siebie w domu folię grzewczą pod płytkami, mata dobra sprawa jeśli do tego ma się panele fotowoltaiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button