Oświetlenie zewnętrzne domu – jak je odpowiednio zaplanować?

Jeśli pragniesz mieć zaaranżować funkcjonalny i komfortowy taras, który będzie miejscem spotkań i wypoczynku, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Oświetlenie tarasu jest niezwykle ważne. Umożliwia bezpieczne poruszanie się po ogrodzie i tarasie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że po zmroku z łatwością znajdziesz dziurkę od klucza lub nie potkniesz się o stopnie schodów.

Oświetlenie zewnętrzne domu – zaplanuj odpowiednio źródła światła

Oświetlenie umiejscowienie na dworze powinno być odpowiednio zaplanowane, ale również przystosowane. Nie należy stosować opraw, które są przeznaczone do zamontowania w domu. Zwróć na to uwagę nawet wtedy, gdy zamierzasz zamontować oświetlenie pod zadaszeniem. Jeśli taras jest połączony ze schodami, zadbaj również o oświetlenie schodów. Dzięki temu zadbasz o bezpieczne poruszanie się po ogrodowej przestrzeni.

Odpowiednio oświetlony taras może być miejscem spotkań i wypoczynku. Jeśli zamontujesz tam lampy i prawidłowo je rozplanujesz, taras będzie niezwykle komfortowy i zyska klimatu. Zadbaj też o oświetlenie schodów, aby wystające stopnie nie stały się niebezpieczną pułapką. Wybierając lampy ogrodowe, pamiętaj, aby wszystko odpowiednio do siebie dopasować. W ofercie niektórych firm są często różnego rodzaju lampy w tym samym stylu. Takie połączenia zawsze dobrze się prezentują. Dodatkowo – odpowiednio dobrane oświetlenie spowoduje, że taras i przestrzeń wokół niego będą prezentowały się niezwykle harmonijnie.

Oświetlenie zewnętrzne – postaw na tradycyjne rozwiązania

Oświetlenie ogrodu powinno zostać zaplanowane już na początkowym etapie budowy domu czy tworzenia tarasu. Wówczas łatwiej jest uniknąć problemów, które pojawiają się później. Dopasowanie lamp, umiejscowienie ich czy podłączenie – jeśli nie zaplanujemy miejsc, w których zostaną umieszczone kable zasilające – mogą być problematyczne. Jeśli nie ma możliwości podłączenia kabli zasilających oraz umieszczenia ich w pożądanych miejscach, warto wybrać źródła światła, które nie potrzebują podłączenia do prądu. Idealnym wyborem będą wówczas lampy solarne, które są ładowane za pomocą promieni słonecznych.

Coraz częściej do oświetlenia ogrodu stosuje się także kinkiety szklane. Idealnym wyborem będzie również lampa solaris. Kinkiet zewnętrzny emituje delikatne, rozproszone światło, które idealnie wpisuje się w klimat ogrodowej przestrzeni. Przy planowaniu oświetlenia zewnętrznego, zwróć uwagę na to, aby zachować umiar. Zbyt dużo lamp, różnego rodzaju wzory i kolory mogą powodować chaos, który nigdy nie jest mile widziany.

Planując oświetlenie ogrodu czy tarasu, warto zwrócić uwagę na jego odpowiednie umiejscowienie. Lampy mogą wprowadzać niepowtarzalny klimat. Dzięki prawidłowo umiejscowionym źródłom światła, podkreślisz charakter aranżacji, doświetlając zacienione miejsca. Warto wiedzieć, że istnieje również charakterystyczny rodzaj oświetlenia – lamp odstraszające owady. Tego typu oświetlenie jest wielofunkcyjne. Jeśli w twoim ogrodzie pojawiają się komary i inne niepożądane owady, takie lampy mogą okazać się wybawieniem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button