Jaki mikser wybrać, aby sprawdził się w kuchni i długo nam służył?

Mikser kuchenny to urządzenie, które towarzyszy kucharzom i pasjonatom gotowania od lat. Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów tego typu sprzętu, a każdy z nich ma zarówno zalety, jak i wady. Przed zakupem należy więc przeanalizować wszystkie parametry, biorąc pod uwagę własne potrzeby i oczekiwania.

Z misą czy bez?

Mikser bez misy jest lekki i poręczny, a do tego nie zajmuje dużo miejsca. Ułatwia to nie tylko użytkowanie, ale również przechowywanie takiego urządzenia. Dodatkowo miksery bez misy są nieco tańsze, choć ich moc zazwyczaj jest w zupełności wystarczająca. Nie można odjąć im również wielofunkcyjności. Najczęściej w zestawie dołączane są różne końcówki, dzięki którym sprzęt może być wykorzystywany do różnych zadań.

Miksery z misą zajmują natomiast więcej miejsca, niektóre z nich zalicza się już nawet do kategorii robotów kuchennych. Nie są poręczne, ale nie jest to niezbędne do ich użytkowania. Miksery planetarne z obrotową misą nie wymagają bowiem ręcznego kierowania urządzeniem, co ułatwia dodawanie kolejnych składników i usprawnia proces gotowania.

Moc miksera ma znaczenie

Wybierając miksery z https://duka.com/pl/agd/miksery, warto zwrócić uwagę na ich moc. Im większa, tym więcej możliwości daje dany sprzęt. Jednak czy warto zawsze wybierać urządzenie o najwyższej mocy? Oczywiście, że nie! Jeśli mikser stosowany będzie wyłącznie do ubijania białek czy mieszania składników na biszkopt, tak duża moc nie będzie potrzebna. Wówczas spokojnie można zdecydować się na nieco słabsze urządzenie.

Które urządzenie będzie najlepsze?

Na to pytanie nie ma jednej, poprawnej odpowiedzi. Mikser kuchenny powinien odpowiadać naszym oczekiwaniom. Dysponując dużą ilością miejsca w przestrzeni kuchni, warto zdecydować się na mikser planetarny, który ma wiele funkcji i zastosowań. Z kolei mikser ręczny pozwala dokładniej kontrolować przebieg procesu miksowania, a ponadto łatwo przechowywać go w szafce lub szufladzie. Będzie to najlepsza opcja dla osób, którym zależy na samodzielnym manewrowaniu poręcznym i lekkim urządzeniem.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button