Sterowniki bezprzewodowe – rewolucja w możliwościach instalacji i korzystania

Prace instalacyjne w naszych domach zwykle pochłaniają wiele energii i kosztów. Wymagają solidnego zaplanowania, przygotowania się do prac w odpowiednim momencie i przemyślenia szerszej strategii. Na szczególną uwagę zasługuje tu kwestia ogrzewania w budynku. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu sposobów na jego ogrzanie mieliśmy kilka, to dziś rynek zalany jest propozycjami mającymi sprawić, by nasz dom był ciepłym i przytulnym miejscem przez cały rok.

Bezprzewodowo, czyli wygodnie

Jednym z większych utrapień w przypadku montowania systemów grzewczych i klimatyzacyjnych jest montaż okablowania. Zależnie od rodzaju urządzenia, wybranego standardu czy też konkretnego rozwiązania, na które się decydujemy możemy mieć do czynienia z jednym lub dwoma krótkimi kablami, ale w  niektórych sytuacjach będziemy musieli przygotować się na istną plątaninę. Z jednej strony zakłóca to estetykę pomieszczenia, z drugiej – nie jest bezpieczne. Ukrywanie kabli w korytkach również jest dobrym zastosowaniem, ale w przypadku jego uszkodzenia, znów musimy dobierać się do listwy przypodłogowej.

Kable zawsze będą mniej bezpieczne od wybrania rozwiązań bezprzewodowych. W przypadku przepalenia przewodu ryzykujemy zwarcie, a w skrajnie pechowych sytuacjach – pożar. Również z tego powodu tak chętnie wybiera się dziś sterowniki bezprzewodowe, które pozwalają na sterowanie pełną gamą urządzeń grzewczych bez konieczności stosowania nieestetycznego i mało poręcznego okablowania.

Sterowniki do kotłów CO

Przykładów zastosowania bezprzewodowego sterownika jest bardzo wiele. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się nowoczesne kotły centralnego ogrzewania, sterownik bezprzewodowy do kotła znajdzie swoje zastosowanie. To niewielkie urządzenie daje możliwości sterowania pracą kotła gazowego przy pomocy łącza wifi. To oznacza, że nie tylko nie potrzebujemy okablowania, ale również możemy być nieopodal domu, by wykonać wszystkie operacje. W zestawie otrzymujemy urządzenie sterujące, które montujemy przy kotle oraz stylowy nadajnik C-7p, który zamontować możemy w dowolnym miejscu mieszkania. To właśnie za jego pomocą odbywać się będzie komunikacja ze sterownikiem. Na uwagę zasługuje styl urządzenia. Firma Tech wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom również w kwestii estetycznej, wykonała bardzo schludne, nowocześnie wyglądające urządzenie.

Programatory temperatury – w trosce o komfort

Programator jest urządzeniem, które pozwala na nastawienie odpowiedniej dla nas temperatury w praktycznie dowolnym miejscu mieszkania. Inteligentne systemy grzewcze pozwalają na różnicowanie temperatur, które występują w naszym domu. Bezprzewodowy programator temperatury to pójście o krok naprzód w stosunku do dawnych programatorów, których estetykę zakłócały ciągnące się po podłodze kable i problemy instalacyjne. Salus oferuje jak zwykle w przypadku swoich produktów programator niezwykle solidnie wykonany, ale również stylowy i elegancki, pasujący do praktycznie każdego wystroju wnętrz i dodający pomieszczeniom nuty nowoczesności. Programator pozwala na regulowanie temperatury w zakresie od 5 do 30 stopni Celsjusza oraz oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań. To między innymi możliwość ustawiania temperatury nocnej i dziennej, podświetlany ekran LCD, praca aż na odległość do 60metrów. Całość zwieńczona ciekawą i bardzo wygodną w użytkowaniu podstawką pozwalającą na regulowanie kąta nachylenia. Częstotliwość 868MHz to gwarancja stabilnego i nieprzerwanego sygnału.

Czujniki temperatury – optymalizacja pracy systemu grzewczego

To dzięki czujnikom temperatury, system grzewczy jest w stanie zagwarantować działanie w oparciu o świeże dane pogodowe, które panują na zewnątrz budynku. To systemom inteligentnym pozwala na zarządzanie mocą urządzeń w taki sposób, by dostosować najmniejszym nakładem energii temperaturę wewnątrz budynku do odpowiedniej dla mieszkańców. Bezprzewodowy czujnik temperatury, nazywany często „porodówką” umieszczony na zewnątrz budynku pozwala na zmniejszenie strat energetycznych, dzięki temu, że urządzenia są w stanie dostosować moc swojej pracy do obecnie panujących warunków samodzielnie. To stosunkowo niewielka inwestycja, która w ekspresowym tempie się zwraca. Można powiedzieć, że taki czujnik powinien znaleźć się w każdym domu.

Najważniejsze korzyści z wyboru rozwiązań bezprzewodowych:

  • brak niebezpieczeństwa zwarć na okablowaniu
  • znacznie lepsza estetyka pomieszczenia
  • w niektórych możliwość pracy zdalnie poprzez aplikacje
  • stosunkowo niska cena
  • prostota montażu i konfiguracji

W sklepie Sterownikitech.pl znajdziesz szeroką gamę produktów do sterowania ogrzewaniem domowym, skierowanych zarówno do użytku w małych jak i dużych domach, ze zróżnicowanym standardem wykonania instalacji grzewczej. Sterownikitech.pl to również fachowe doradztwo, cenna wiedza osób, które w branży są od wielu lat. Fachowa obsługa zakłada również wsparcie merytoryczne na różnych etapach instalacyjnych, wskazanie najlepszej gamy produktów pod konkretne wymagania i oczekiwania Klientów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button