Letnie ochłodzenie w każdym pomieszczeniu: Zalety klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny to urządzenie, którego nie da się nie lubić, szczególnie gdy w letnie upały nie możemy wyjechać za miasto. Nie trzeba pić hektolitrów zimnej wody i jeść lodów, by poczuć komfort termiczny. Dzięki klimatyzatorowi można trwale przywrócić optymalną temperaturę otoczenia. Zobacz, dlaczego jeszcze warto mieć to urządzenie.

Łatwość montażu

Klimatyzator przenośny jest urządzeniem, które w zasadzie nie wymaga montażu. Jedyne, o co trzeba zadbać, to uszczelnienie okna, przez które będzie wychodziła rura od klimatyzatora. Można to zrobić na co najmniej dwa sposoby: za pomocą specjalnego rękawa (nie utrudnia on zamykania i otwierania okna) lub montując osłonę z płyty plexi z wyciętym otworem na rurę. Oba rozwiązania mają charakter tymczasowy – możemy z nich korzystać przez całe lato, zimą normalnie zamkniemy okna. Sam klimatyzator po prostu włączamy do prądu.

Niska cena

Klimatyzatory przenośne co prawda kosztują ponad 1000 zł, ale w porównaniu z kosztem montażu centralnej klimatyzacji trzeba uznać, że ich cena jest bardzo przystępna. Nie wymagają też regularnego serwisowania przez fachowców, co także trzeba potraktować jako oszczędność.

Mobilność

Klimatyzator przenośny jest urządzeniem, które można przesuwać z jednego pomieszczenia do drugiego. Nie jest na stałe przypisane do jednego pokoju, więc w razie potrzeby może „obsłużyć” całe mieszkanie. Jeśli chcemy, możemy zabrać go do biura, warsztatu, na działkę itp.

Mobilność jest też nieocenioną zaletą dla osób wynajmujących mieszkanie. Gdy będą się wyprowadzać, zabiorą klimatyzator przenośny ze sobą.

Brak jednostki zewnętrznej

To wiadomość, która na pewno ucieszy mieszkańców budynków wielorodzinnych. Administracja lub wspólnota mieszkaniowa może wydać zakaz umieszczania jakichkolwiek elementów (w tym jednostek zewnętrznych klimatyzacji centralnej) na elewacji i trzeba się do tego dostosować. Klimatyzator przenośny nie posiada takowej, więc może być legalnie używany w mieszkaniu w bloku.

Szybkie i trwałe chłodzenie

W przeciwieństwie do wentylatorów, które poprawiają komfort termiczny jedynie w trakcie pracy, klimatyzatory przenośne faktycznie obniżają temperaturę w pomieszczeniu. Na efekty ich pracy nie trzeba długo czekać. To, jak długo w wybranym pokoju będzie chłodno, zależy od termoizolacji budynku, usytuowania okien względem stron świata oraz pory dnia. Ogólnie jednak trzeba przyznać, że chłodem można się cieszyć dłuższy czas.

Możliwość programowania zdalnego

Niektóre urządzenia, np. klimatyzator przenośny KLC9050, maja opcję sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Co to oznacza w praktyce? Ano nie tylko to, że możemy zmieniać ustawienia parametrów pracy klimatyzatora, będąc w domu lub biurze, ale także robiąc to zdalnie, dopiero planując przybycie. Dzięki temu, gdy przekroczymy próg, nie przywita nas gorące powietrze, ale trafimy na komfortowe warunki do pracy lub wypoczynku.

Sterowanie za pomocą aplikacji to także dobre rozwiązanie dla zapominalskich – jeśli zapomną wyłączyć klimatyzator, nie muszą wracać do domu lub biura – mogą go zatrzymać zdalnie.

Dodatkowe funkcje klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzator przenośny potrafi nie tylko obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Nowoczesne modele mają też funkcję nawiewu i osuszania, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu jest stale wymieniane i nie zbiera się wilgoć. Jednym słowem – chociaż okna są pozamykane, możemy się cieszyć świeżym powietrzem.

Oprócz funkcji programowania zdalnego warto też zwrócić uwagę na timer, tryb nocny i pracę automatyczną. Szczególnie ta ostatnia funkcja jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kiedy temperatura w pomieszczeniu podniesie się ponad akceptowalną wartość, klimatyzator automatycznie podejmie pracę.

 

Artykuł partnera.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button