Zalety kolumny prysznicowej z baterią termostatyczną

Niespodziewane zmiany temperatur lub ciśnienia wody pod prysznicem to problem, z którym spotkała się niejedna osoba. Nie da się ukryć, że jest to dość uciążliwe i zmniejsza komfort codziennej kąpieli. Jest jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu. Mowa tu o kolumnie prysznicowej z baterią termostatyczną. Takie rozwiązanie wiąże się z wieloma wymiernymi korzyściami. Dlaczego zatem warto się na nie zdecydować?

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Kolumna prysznicowa z baterią termostatyczną to rozwiązanie, które zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas kąpieli. Przede wszystkim mowa jest tu o skutecznej ochronie przed poparzeniem gorącą wodą. Bateria termostatyczna eliminuje także problem niestabilnego strumienia wody, co również ma wpływ na większe bezpieczeństwo. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest również to, że bateria jest w stanie w sposób automatyczny zamknąć dopływ wody, jeśli niemożliwy będzie jej pobór ze źródła zimnego. To dodatkowe zabezpieczenie. Co więcej, na rynku dostępne są modele wyposażone w funkcję stałej temperatury. Polega ona na tym, że temperatura wody w trakcie kąpieli pod prysznicem nie zwiększy się poza wyznaczony stopień. Nie da się ukryć, że możliwość utrzymywania stałej temperatury wody wpływa nie tylko na większe bezpieczeństwo, ale również na większy komfort podczas kąpieli pod prysznicem. Natomiast jeśli chce się zmienić temperaturę wody, może to zrobić w mgnieniu oka.

Zalety kolumny prysznicowej z baterią termostatyczną 2

Kolumna prysznicowa z baterią termostatyczną Hansgrohe, Źródło Hydrotermo.pl

Wysoki komfort użytkowania

Korzystanie z kolumny prysznicowej z termostatem to zdecydowanie większy komfort kąpieli. Wynika to choćby z tego, że jak już wspomniano, bateria zapewnia stałą temperaturę wody przez cały czas trwania kąpieli. Dodać tu warto, że temperaturę ustawić można z dokładnością nawet 1°C. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest również to, że po zamknięciu strumienia wody i jego ponownym otwarciu woda znów ma taką samą, wcześniej ustawioną temperaturę. Jest to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu z prysznicami bez baterii termostatycznej. Nie trzeba tu bowiem czekać, aż woda uzyska oczekiwaną temperaturę. To z kolei wiąże się także z oszczędnością. Nie bez znaczenia jest również fakt, że temperaturę i strumień wody regulować można łatwym w użytkowaniu pokrętłem, co również jest dużo wygodniejsze w porównaniu z tradycyjną baterią prysznicową. Wspomnieć w tym kontekście warto jeszcze o tym, że samo pokrętło do regulacji nie ulega nagrzaniu się pod wpływem wysokiej temperatury.

Oszczędność pieniędzy

Wymieniając zalety kolumny prysznicowej z baterią termostatyczną, nie można zapomnieć o kwestii pieniędzy. W tym przypadku mowa jest o sporej oszczędności środków finansowych. Trzeba bowiem wiedzieć, że dzięki baterii termostatycznej można ograniczyć zużycie wody nawet o połowę. Nie trudno się domyślić, że to znacząco wpłynąć może na obniżenie rachunków. W jaki sposób się to dzieje? Wynika to z tego bardzo szybkich reakcji, jakie zachodzą w termostacie. Zmiana temperatury czy strumienia odbywa się niemal natychmiastowo. Przy rosnących dziś cenach za energię, takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne.

Dostępne dziś na rynku kolumny prysznicowe z baterią termostatyczną są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Może ona stać się zatem elementem dekoracyjnym w łazience. Tym bardziej że wybór różnych modeli jest na tyle szeroki, że bez problemu da się dopasować kolumnę do aranżacji pomieszczenia. To zaleta, obok której trudno przejść obojętnie.

Treść promocyjna hydrotermo.pl

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button