Ochrona pięknego wyglądu butów – pasty i tłuszcze

Każdy z nas chce, aby ulubione buty jak najdłużej były piękne i, żeby służyły nam jak najdłużej. Dlatego trzeba o nie należycie dbać – czyszczenie z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń to za mało. Przydatne są również akcesoria do obuwia, takie jak pasty i tłuszcze. W jaki sposób mogą przedłużyć świetny wygląd naszego obuwia?

Każdy z nas chce, aby ulubione buty jak najdłużej były piękne i, żeby służyły nam jak najdłużej. Dlatego trzeba o nie należycie dbać – czyszczenie z kurzu i wszelkich zanieczyszczeń to za mało. Przydatne są również akcesoria do obuwia, takie jak pasty i tłuszcze. W jaki sposób mogą przedłużyć świetny wygląd naszego obuwia?

Pasty do butów – idealna pielęgnacja skórzanego obuwia

Obuwie wykonane z naturalnej skóry jest bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Nie zmienia to faktu, że warto trochę się postarać, aby ulubione buty służyły nam przez wiele sezonów i przez cały ten czas wyglądały pięknie. Pasty do butów nabłyszczą, odżywią i zabezpieczą powierzchnię obuwia przed szkodliwymi dla niego czynnikami. Są przeznaczone konkretnie do butów wykonanych z naturalnych materiałów takich, jak zamsz czy skóra licowa. Produkt tworzy na powierzchni buta warstwę, która chroni przed wilgocią, a jednocześnie pozwala skórze oddychać i odprowadza wodę na zewnątrz. Dzięki temu but i stopa pozostają suche, co przekłada się na zwiększony komfort noszenia. Pasty do butów chronią również obuwie przed uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład zarysowaniami lub otarciami. Należy jednak pamiętać, aby nakładać produkt na czyste i suche buty – inaczej brud może mocniej wniknąć w strukturę obuwia i będzie nie do usunięcia. Po nałożeniu pasty buty muszą wyschnąć – gdy tak się stanie, będziemy mogli je wyszczotkować.

 

Ochrona pięknego wyglądu butów – pasty i tłuszcze 2

Tłuszcze do butów – dla blasku i pięknego wyglądu

Tłuszcze do butów zawierają wiele wosków i olejów w składzie, co przekłada się na ich pielęgnacyjne właściwości. Regularne stosowanie tego typu produktów wzmacnia cechy naturalnej skóry i sprawia, że materiał odzyskuje swoją oryginalną hydrofobowość – czyli obuwie nie przemaka i nie przepuszcza wody do środka. Dodatkowo, tłuszcze zapobiegają wysychaniu skórzanych butów, odżywiają materiał oraz nadają mu miękkości i blasku. Buty po użyciu takiego produktu są także odporne na zarysowania, pęknięcia i inne tego typu uszkodzenia.

Ochrona pięknego wyglądu butów – pasty i tłuszcze 3

Kluczem do efektywnego działania tłuszczy do obuwia jest ich regularne stosowanie. Systematyczność tego procesu należy uzależnić od pogody i częstotliwości noszenia danej pary butów – w okresie jesienno-zimowym powinno się być to częściej, niż latem i wiosną. Preparat należy nakładać na dokładnie wyczyszczone buty za pomocą czystej szmatki, a następnie pozostawić obuwie do wyschnięcia i późniejszego wypolerowania. Tym sposobem buty będą się pięknie prezentować przez cały rok!

Nasz partner radzi

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button