Jak wybrać grzejnik do małej łazienki?

Jednym z najważniejszych elementów w każdej łazience, który wpływa na komfort, a także na wygląd, jest grzejnik. Z uwagi na niewielki metraż, często nie ma miejsca na zamontowanie zwyczajnych grzejników żeberkowych. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest grzejnik pionowy. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi rozwiązaniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik do łazienki?

Wybierając grzejnik do niewielkiej łazienki, należy zadbać o kilka znaczących kwestii. Kaloryfer przede wszystkim musi być wystarczająco kompaktowy. Znaczenie ma jego moc grzewcza, grzejnik powinien mieć wyższą wartość, gdy oprócz ogrzewania ma także pełnić rolę suszarki.

Na rynku dostępne jest wiele modeli, które idealnie się sprawdzą w małych łazienkach. Grzejnik pionowy wygląda jak drabinka. Jest to najczęściej wybierany przez inwestorów. Jednak w ofercie można także znaleźć inne, bardziej dekoracyjne modele.

Grzejniki wielofunkcyjne

W małych łazienkach bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie elementów, które mają kilka funkcji. Jak wspomniano wcześniej, najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest grzejnik, który wyglądem przypomina drabinkę. Jest on doskonałym miejscem do suszenia ręczników czy mokrych ubrań.

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z bardziej niestandardowych rozwiązań. Ciekawym rozwiązaniem jest grzejnik, który dodatkowo może służyć na półkę, wieszać lub nawet lustro. Takie modele z pewnością będą się dobrze prezentowały zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach.

Gdzie zamontować grzejnik w małej łazience?

Wybierając idealny grzejnik do małej łazienki należy także wziąć pod uwagę miejsce, w którym zostanie on zamontowany. Przede wszystkim nie powinno się montować kaloryfera za blisko sufitu, nie można też wybierać miejsce, które go przysłoni. Zwykle jedną z najlepszych lokalizacji jest miejsce pod oknem lub tam, gdzie następuje dobre wywianie powietrza.

Urządzanie małej łazienki to duże wyzwanie. Konieczne jest zadbanie o spójność całego wystroju, a także ograniczenie wszelkich sprzętów i dodatków. Grzejnik także powinien być dopasowany do stylu. Właściwie dobrany i zamontowany w odpowiednim miejscu, może uatrakcyjnić całą powietrznię.

Grzejniki elektryczne

Ciekawym rozwiązaniem, które także należy wziąć pod uwagę, jest wybór grzejników elektrycznych. Są one niezwykle wygodne i energooszczędne. Sprawdzają się świetnie, gdy jeżeli do łazianki nie da się doprowadzić instalacji centralnej.

Interesujące są minimalistyczne grzejniki wyglądające jak pionowe rurki, które w przekroju mają około 3 cm szerokości. Z powodzeniem można je ulokować w kilku miejscach w łazience, aby zapewnić duży komfort i przy okazji nie zagracić przestrzeni. Tego typu grzejniki prezentują się bardzo nowocześniej, z pewnością przyciągną wzrok i idealnie się wpasują w wystrój, dzięki czemu pomieszczenie jest dopracowane w drobnych szczegółach.

Wybór grzejnika do łazienki to bardzo ważna kwestia. Warto dokładnie przeanalizować dostępną ofertę i wybrać produkt, który będzie idealnym dopełnieniem całej aranżacji. Grzejniki elektryczne, grzejniki drabinki czy inne podobne modele świetnie się sprawdzą w małych wnętrzach. Małe grzejniki wbrew pozorom mogą mieć naprawę duża moc. Warto zwrócić uwagę na to, czy kolektory grzejnika są podwójne i symetryczne po dwóch stronach osi. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ takie urządzenia mają prawie dwukrotnie większa moc grzewczą. Ponadto swobodnie można na nich zawiesić mokre ręczniki czy mokre pranie.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button