Czym są czyściwa włókninowe i gdzie je wykorzystać? Poradnik dla czyściocha

Czyściwa włókninowe to specjalne materiały służące do specjalistycznego czyszczenia bardzo zabrudzonych powierzchni. Służą do usuwania między innymi zabrudzeń ze smarów, olejów czy farb. W porównaniu do innych, bardziej tradycyjnych środków czyszczących, czyściwa włókninowe cechują się o wiele większą trwałością i odpornością, przez co bardzo często wykorzystywane są między innymi w zakładach produkcyjnych.

Z czego wykonane są czyściwa włókninowe?

Do produkcji czyściw włókninowych wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane tzw. szmaty – przede wszystkim te bawełnianie, ponieważ właśnie ta tkanina posiada komplet właściwości wymaganych od czyściw włókninowych. Zdarza się również, że skład czyściwa włókninowego uzupełniany jest niewielką domieszką poliestru. Wykonuje się je z tkanin białych lub barwionych. Czyściwa włókninowe można podzielić na podstawie ich zastosowania na trzy grupy – wielozadaniowe, specjalistyczne i nasączane.

Te pierwsze powinny nadawać się do czyszczenia bardzo różnych powierzchni. Te drugie z kolei są twardsze i pozbawione silikonu. Natomiast czyściwa włókninowe nasączane to specjalne czyściwa mające formę chusteczek, które świetnie poradzą sobie z plamami z farby czy oleju.

Czym są czyściwa włókninowe i gdzie je wykorzystać? Poradnik dla czyściocha 2

Podział rodzajów czyściw

Teraz przyjrzymy się bliżej trzem rodzajom czyściw, które wymieniliśmy w poprzednim punkcie. Tak, jak wspominaliśmy, wymienić można:

  • czyściwa włókninowe wielozadaniowe – ten rodzaj czyściwa włókninowego cechuje się wyjątkowo dobrą chłonnością. Posiada porowatą, stosunkowo grubą powierzchnię służącą dokładniejszemu usuwaniu nieczystości. Takie czyściwa wykorzystuje się w przemyśle i pracach usługowych.
  • czyściwa włókninowe specjalistyczne – posiadają delikatniejszą powierzchnię, ponieważ służą do czyszczenia specjalistycznego, często równie delikatnego sprzętu oraz powierzchni szklanych. Są to czyściwa niepylące. Znajdują szerokie zastosowanie między innymi w laboratoriach.
  • czyściwa włókninowe nasączane – jak już wspominaliśmy, mają one formę chusteczki nasączanej specjalistycznym roztworem, pomagającym w usunięciu różnych substancji. Bardzo często wykorzystuje się je między innymi w medycynie.

Największe zalety czyściw włókninowych

Czyściwa włókninowe (zob. https://i-posprzatane.pl/czysciwa/wlokninowe/) posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet. Dzięki wykonaniu z naturalnych materiałów, są to produkty o wysokiej chłonności, które po całkowitym zużyciu można bezpiecznie zutylizować.

Same czyściwa nie wymagają pielęgnacji czy oczyszczania (są jednorazowego użytku) dlatego znacząco usprawniają one pracę w każdej firmie. Są to również produkty bardziej naturalne i higieniczne, niż tradycyjne środki utrzymania czystości dla firm.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button