Lampy wiszące do kuchni – jakich produktów używać?

Oświetlenie w kuchni powinno być zarazem praktyczne i efektowne. Przecież w tym domowym pomieszczeniu spędzamy sporo czasu każdego dnia. Niejednokrotnie stanowi ono centrum spotkań wszystkich domowników i zapraszanych przez nich gości. Odpowiedni dobór oświetlenia pozwala zatem zwiększyć funkcjonalność wnętrza oraz poprawić jego walory estetyczne. Szczególnym typem lamp, na które decyduje się coraz większe grono użytkowników, są oprawy oświetleniowe wiszące. Czy faktycznie warto wprowadzić je do kuchennych wnętrz? O tym napiszemy poniżej.

Oprawy oświetleniowe do kuchni – czym powinny się wyróżniać?

Kuchnia w każdym domu i mieszkaniu to wnętrze łączące szereg funkcji. Przede wszystkim służy do przygotowywania posiłków. Często jednak znajduje się w niej dodatkowo wydzielona przestrzeń na jadalnię. Wiele osób pragnie spędzać czas w tej części domu na przyjemnej rekreacji na przykład z kubkiem porannej kawy w dłoni.

Z tych też względów oświetlenie do kuchni musi być naprawdę uniwersalne. Dlatego stawia się na rozbudowane zespoły oświetleniowe, składające się z przynajmniej kilku opraw o różnym charakterze.

Jakie powinny być lampy do kuchni? Przede wszystkim warto stawiać na produkty trwałe i odporne na wilgoć. W końcu podczas gotowania łatwo może dojść do rozchlapania wody. Oprawki o wysokim współczynniku IP przetrwają to jednak bez szwanku, nie stając się zagrożeniem dla użytkowników.

Nowoczesne oprawy do kuchni, jak te, które oferuje na przykład sklep z oświetleniem Azzardo.com.pl, wyróżniają się niejednokrotnie ciekawym designem. Skoro bowiem ma to być wnętrze do wypoczynku, spójne wizualnie z pozostałymi pomieszczeniami, warto wprowadzić do niego ciekawe i oryginalne produkty oświetleniowe, wpisujące się w najmodniejsze trendy sezonu.

Jakie lampy stosuje się w kuchni?

Jak stworzyć optymalny system oświetleniowy do kuchni? Trzeba zamontować przynajmniej kilka opraw oświetleniowych – różnego typu i wielkości, spełniających rozmaite funkcje we wnętrzu.

Jako oświetlenie główne i zadaniowe najczęściej stosuje się modne oprawy wiszące i sufitowe plafony. Przydatne bywają reflektory na szynoprzewodach, dzięki którym da się skutecznie doświetlić całą przestrzeń.

W kuchniach często umieszcza się stylowe oświetlenie dekoracyjne. Wbrew pozorom nie muszą to być bardzo ozdobne oprawy. W tej roli świetnie sprawdzają się dyskretne oczka wpustowe do podświetlania efektownych detali wnętrza oraz taśmy LED rozświetlające elementy wyposażenia, w tym krawędzie mebli lub nawet fugi między płytkami albo szczeliny między panelami podłogowymi.

Gdzie umieścić lampy wiszące?

Lampy wiszące sprawdzają się jako efektowne i praktyczne oświetlenie do kuchni. Gdzie najlepiej je zamontować? Jeśli mają posłużyć jako lampa główna, powinny zostać zamontowane w centrum pomieszczenia, by równomiernie doświetlić całe wnętrze. Należy jednak pamiętać, by znalazły się w miejscu poza ciągami komunikacyjnymi, by nie utrudniać swobodnego przemieszczania się w kuchni.

Stylowe lampy wiszące to także idealne rozwiązanie nad blaty robocze w kuchni. O ciekawych aranżacjach z ich wykorzystaniem można przeczytać choćby na stronie: bud-dom.org.pl. Tego typu oprawy stosuje się nad blatami ustawionymi wzdłuż ścian. Znacznie częściej trafiają jednak nad wolnostojące wyspy kuchenne. Montuje się nad nimi jedną większą oprawę bądź kilka mniejszych w rzędzie.

Najciekawsze oprawy wiszące do modnych wnętrz kuchennych

Lampy wiszące występują w wielu wielkościach i wzorach, co pozwala łatwo dopasować rozwiązanie do niemal każdej aranżacji.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się produkty minimalistyczne i w stylu skandynawskim, o prostej oprawie ze szkła, drewna i metalu. Mogą to być lampy z osłoną otwartą od dołu albo dekoracyjne kule przyjemnie rozpraszające światło.

Wiele osób decyduje się obecnie na zamontowanie w tej części domu nowoczesnych żyrandoli. Nie muszą to być bynajmniej klasyczne rozwiązania, znane z retro salonów. Zamiast nich warto postawić na piękne designerskie lampy wiszące w stylu nowoczesnym o ponadczasowej i oryginalnej formie.

Oprawy wiszące do kuchni – połączenie funkcjonalności i stylu

Lampy wiszące to uniwersalne produkty, które potrafią spełniać wiele zadań w praktycznych kuchniach. Warto poznać dostępne modele i sprawdzić, który z nich może poprawić komfort korzystania z naszej kuchni, a przy tym stylowo ją udekorować.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button