Czym jest funkcja EVI i dlaczego zastosowaliśmy ją w pompach ciepła Shizen?

Pompy ciepła to urządzenia, które technologicznie wyprzedzają inne źródła energii cieplnej. Jednym z dowodów na to jest innowacyjna funkcja EVI, którą zastosowano w pompach ciepła Shizen. W taki sposób, nasi klienci otrzymują urządzenie, które nie tylko przewyższa konwencjonalne źródła energii, ale również wyróżnia się na tle innych pomp ciepła.

Czym jest funkcja EVI?

Aby wytłumaczyć na czym polega technologia EVI, w pierwszej kolejności warto nakreślić, jak działa pompa ciepła. Energia cieplna jest odbierana z dolnego źródła ciepła przez czynnik chłodniczy. Zjawisko to zachodzi w parowniku. Następnie jest transportowana (m.in. przez zawór 4-drogowy) do sprężarki. Po podniesieniu ciśnienia i temperatury czynnik trafia do skraplacza. Tam oddaje ciepło do wody grzewczej. Na końcu zawór rozprężny obniża temperaturę i ciśnienie, a czynnik w stanie ciekłym ponownie trafia do parownika.

W powietrznych pompach ciepła Shizen, wykorzystujących technologię EVI, zastosowano dodatkowy zawór rozprężny. Kieruje on część czynnika chłodniczego do dodatkowego elementu obiegu w postaci wymiennika ciepła. W taki sposób czynnik odparowuje i trafia do sprężarki. To właśnie nazywamy zoptymalizowanym wtryskiem pary, na którym opiera się technologia EVI.

Zalety pomp ciepła z technologią EVI

Poprzedni akapit wyjaśnia sposób działania technologii EVI, jednak najważniejsze dla użytkownika powietrznej pompy ciepła są korzyści płynące z takiego rozwiązania.

Najważniejszą zaletą pomp ciepłą z funkcją EVI jest większa wydajność chłodnicza (minimum o 25%) oraz wyższa sprawność (minimum o 10%), w porównaniu z urządzeniami wykonanymi w standardowej technologii. W skrócie, otrzymujemy wysoką wydajność, zachowując atrakcyjną cenę pompy ciepła Shizen.

Decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy również korzyści konstrukcyjne. Sprężarka z funkcją EVI jest mniejsza niż standardowy produkt. Ponadto generuje mniej hałasu i drgań, co jest kluczowe w kontekście komfortu codziennej eksploatacji powietrznej pompy ciepła w naszym domu.

Pompy ciepła powietrze-woda, w których wykorzystano technologię EVI są również bardziej odporne na zmieniające się warunki pracy. Potrafią utrzymywać stałe parametry robocze. Takie urządzenia mogą się również pochwalić najszerszą kopertą pracy. Wiąże się to z szerokimi możliwościami zastosowania takiego urządzenia. Uniwersalność to jedna z najbardziej pożądanych cech na współczesnym rynku systemów grzewczych. Pompy ciepła Shizen sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i obiektach przemysłowych, czy też usługowych.

Funkcja EVI jako część innowacyjnego systemu

Technologia EVI to jeden z czynników wpływający na to, że powietrzne pompy ciepła Shizen są krok przed konkurencyjnymi rozwiązaniami. Przekłada się to na wymierne korzyści płynące z eksploatacji naszych pomp ciepła. Mowa m.in. o wysokiej wydajności urządzeń Shizen, nawet w przypadku ekstremalnie niskich temperatur na zewnątrz. Możemy się pochwalić najwyższym współczynnikiem COP pompy ciepła w temperaturze – 20°C. Kiedy inne pompy ciepła muszą być wspierane przez grzałki elektryczne, pompa ciepła Shizen nadal pracuje z wysoką sprawnością, dbając o nasz komfort cieplny i generując realne oszczędności.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button