Drzwi loftowe – 4 fakty, o których mogłeś nie wiedzieć

Drzwi loftowe nazywane również industrialnymi, to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Aranżacja w stylu zapoczątkowanym w latach 50. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, dziś jest synonimem luksusu i artyzmu. Poznaj 4 informacje na temat najważniejszego wyróżnika stylu industrialnego – przeszklonych drzwi.

1. Drzwi loftowe występują w rozmaitych wariantach

Drzwi loftowe mają wszechstronne zastosowanie dzięki mnogości opcji, w jakich występują. Jedne z najpopularniejszych modeli to m.in.:

  • drzwi typu pivot z obrotowymi zawiasami,
  • ścianki działowe pozwalające wydzielić różne strefy w jednym pomieszczeniu (np. podzielić salon na jadalnię i kącik do odpoczynku bądź bawialnię),
  • efektowne drzwi przesuwne,
  • klasyczne drzwi loftowe z rozwieranymi skrzydłami,
  • przepierzenia, które pełnią podobne funkcje do ścianek loftowych, ale są bardziej mobilne jak parawany,
  • projekty wykonywane na specjalne zamówienie, np. podwieszane ścianki, łuki czy całe zabudowy pomieszczeń.

2. Drzwi loftowe sprawdzają się w lokalach komercyjnych i mieszkaniach

Drzwi loftowe świetnie sprawdzą się zarówno w nowocześnie urządzonych, wysokich mieszkaniach, jak i lokalach usługowych otwartych w miejscu starych fabryk i hal produkcyjnych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wariantów z powodzeniem można je wkomponować również w pomieszczeniach o nieco niższych stropach.

Tafle szklane pięknie odbijają światło i wpuszczają do pokoju dużo dziennego światła, dzięki czemu przestrzeń wydaje się większa niż jest w rzeczywistości. Transparentne szkło polubią również domowe rośliny, które potrzebują promieni słonecznych do wzrostu.

Z kolei w biurze czy hotelu zastosowanie drzwi loftowych zapewni pracownikom i gościom więcej prywatności przy zachowaniu poczucia przestronności, szczególnie jeśli zamontujemy szkło dźwiękochłonne.

3. Szkło drzwi loftowych jest w pełni bezpieczne

Szkło hartowane stosowane w nowoczesnych aranżacjach to materiał, który przechodzi proces laminacji. Dwie tafle szkła są ze sobą połączone za pomocą specjalnych folii, dzięki czemu, nawet jeśli dojdzie do rozbicia czy uszkodzenia drzwi – ostre odłamki pozostaną w ryzach przyklejone do folii.

drzwi loftowe

4. Drzwi loftowe charakteryzuje prosty montaż

Drzwi loftowe to gwarancja szybkiego i łatwego montażu, należy jedna pamiętać o kilku niezbędnych zasadach:

  • na etapie budowy trzeba wzmocnić nadproża i ścianki,
  • otwór drzwiowy należy dokładne zmierzyć po zakończeniu pozostałych prac wykończeniowych,
  • przed przykręceniem gotowych drzwi loftowych należy je wypoziomować.

Aby długo cieszyć się niezmienną jakością i solidną konstrukcją, najlepiej zdać się na doświadczonych specjalistów.

Chcesz zamówić drzwi loftowe? Postaw na Icon Concept

Chcesz zamówić drzwi loftowe do nowo powstającego biura lub restauracji? A może marzysz o industrialnym stylu we własnym mieszkaniu? Zgłoś się do specjalistów od loftowych aranżacji – Icon Concept (icon-concept.pl). Jeśli cenisz sobie oryginalność i chcesz, żeby Twoje drzwi loftowe były wzbogacone o szkło barwione wspomnij o tym projektantom z Icon Concept – możesz mieć pewność, że o trzymasz dokładnie taki projekt, o jakim marzysz.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button