Na co zwracać uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Zakup wyciskarki wolnoobrotowej nie jest prosty. Na rynku jest mnóstwo modeli i każdy z nich czymś się wyróżnia. Aby wybrać wyciskarkę wolnoobrotową dopasowaną do naszych potrzeb powinniśmy wiedzieć o kilku podstawowych funkcjach tego urządzenia.

Liczba obrotowa

Liczba obrotowa jest ważna, kiedy istotne jest dla nas to, aby wyciskarka obchodziła się w delikatny sposób z wartościami odżywczymi wyciskanych owoców. Chodzi o zachowanie możliwie jak największej wartości odżywczej pochodzącej z warzyw i owoców. Uzyskuje się to poprzez wolne wyciskanie. Skąd też nazwa wyciskarek – WOLNOOBOROTWE. Przeważnie liczba obrotów w większości modeli wyciskarek wynosi od 38 do 120 obrotów na minutę. To dość wolno, szczególnie w dolnym zakresie podanego przedziału. Główną zaletą wolnych obrotów jest to, że wytłaczany sok nie jest nagrzewany dzięki temu witaminy oraz inne substancje odżywcze nie podlegają zniszczeniu.

Dodatkowo, wolne obroty pracującej wyciskarki znacząco ograniczają proces utleniania, co daje korzyści smakowe wyciskanego soku.

Nie mniej istotna jest ilość wyciskanego soku. Mniejsze obroty pozwalają na wyciśnięcie z owoców i warzyw większej ilości soku.

Co wyciskamy?

Przy wyborze wyciskarki wolnoobrotowej po uwagę powinniśmy brać to, co będziemy za jej pomocą wyciskać. Jeśli często będziemy wyciskać łodygi, które zawierają dużo włókien, to w naszym wypadku lepiej sprawdzi się wyciskarka pozioma.

smeg wyciskarka wolnoobrotowa

Jeśli będziemy wyciskać sok zarówno z miękkich owoców, jak również z twardych warzyw oraz ziół, to powinniśmy szczegółowo sprawdzić z jakim typem owoców i warzyw poradzi sobie dane urządzenie. Niektóre nie posiadają wystarczająco dużo mocy, aby wyciskać sok z buraków i wtedy powinniśmy dobierać urządzanie odpowiednio mocne.

Akcesoria dołączone do wyciskarek

Szukając idealnej dla siebie wyciskarki wolnoobrotowej, sprawdźmy jak duże jest urządzenie oraz jakie posiada akcesoria dołączone do zestawu. Wyciskarka powinna być na tyle duża, aby można było do niej wrzucać całe owoce średniej wielkości. Ponadto wyciskarki powinny być wyposażone w prasę do cytrusów, szczotki czyszczące oraz pomocne sita.  Warto zwrócić uwagę również na pojemnik na sok. Chodzi nie tylko o rozmiar pojemnika, ale sposób jego montażu oraz łatwość czyszczenia.

Praca silnika

Co prawda wyciskarki wolnoobrotowe nie należą do urządzeń głośnych, ale mimo wszystko powinny brać pod uwagę głośność pracy urządzenia. Pomimo tego, że nie mamy do czynienia z wysokimi obrotami jak w przypadku sokowirówek, to jednak urządzania mogą się zdecydowanie różnić od siebie głośnością pracy samego silnika.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button