Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Jak wielu Twoich znajomych posiada wyciskarkę wolnoobrotową? Mógłbym się założyć, że jeszcze jakiś czas temu niewiele, a dziś coraz więcej. Tak, wyciskanie soków staje się modne i ma to swoje solidne podstawy. Ale czy nam również przyda się wyciskarka wolnoobrotowa? Na to i podobne pytania warto odpowiedzieć sobie zanim przystąpimy do wyboru konkretnego modelu.

Moc soków

Nie od wczoraj wiadomo, że picie soków dostarcza nam energii potrzebnej do życia i ponadto ilość witamin i minerałów zawartych w sokach z warzyw, owoców, ziół i innych składników, jest ogromna. W czasach, kiedy soki dostępne w marketach, nawet te 100% produkowane są z zagęszczonych soków, pomysł własnego wyciskania nabiera dużego sensu. Podczas wolnego wyciskania soków, zachowuje się najwięcej wartości odżywczych. Ponadto nie dochodzi do procesu utleniania wynikającego z wysokich temperatur panujących w sokowirówkach. Soki są świeże, orzeźwiające oraz mają ciekawą konsystencję. Ponadto możemy tworzyć swoje własne miksy soków z różnych warzyw i owoców. Nie można również zapominać o przyswajalności wartości odżywczych pochodzących z soków. Te pochodzące z soków są łatwiej przyswajalne przez nasz organizm.

Wyciskarki w porównaniu z sokowirówkami

Jeśli zastanawiasz się co jest lepsze – wyciskarka czy sokowirówka, to wybór powinien być łatwy. Sokowirówki, pomimo swojej popularności, nie są pozbawione wad. Główną wadą sokowirówek jest to, że za ich pomocą nie można wyciskać soków z tak wielu rodzajów składników, jak można za pomocą wyciskarek. Na przykład sokowirówka będzie nieprzydatna, jeśli zechcemy wycisnąć sok z warzyw liściastych. Problemem będą stanowić również owoce pestkowe.

Kolejną wadą sokowirówek jest efektywność wyciskania. Sokowirówka wyda nam mniej soku i więcej miąższu, co nie jest efektem pożądanym.

I w końcu obroty. Sokowirówki są szybkie… to znaczy kręcą się szybko. Obrotowy w wielu modelach sięgają nawet 12-13 tysięcy obrotów na minutę. Przede wszystkim to powoduje, że urządzenie będzie działało głośno, a ponadto poprzez podwyższenie temperatury będzie dochodzić do utleniania i utraty witamin i minerałów. Sok z sokowirówki jest często spieniony, a jego konsystencja pozostawia wiele do życzenia.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową? 1

Dlaczego wyciskarki wolnoobrotowe?

Pojawienie się na rynku wyciskarek wolnoobrotowych zrewolucjonizowało nasze myślenie o sokach. Soki możemy pozyskiwać sami, z różnych składników – owoców, warzyw, ziół, ale również chwastów. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących wyciskarki. Ale są również takie, które wyspecjalizowały się w produkcji bardzo profesjonalnych wyciskarek wolnoobrotowych. Mamy tutaj na myśli takich producentów jak Kuvings czy Hurom. Markowe wyciskarki poradzą sobie nie tylko z twardymi warzywami, ale również z liśćmi sałat, ziołami i chwastami. Sposób działania wyciskarek jest bardzo ciekawy. Niewielkie obroty i miażdżenie odbywają się za pomocą specjalnego wałka ślimakowego, a czasami dwuślimakowego. Dzięki temu nie dochodzi do nagrzewania oraz utleniania. Jakość i smak soki z wyciskarki wolnoobrotowej są znacznie lepsze niż soku pochodzącego z sokowirówki.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button