Kuchnia na wymiar – czyli jak powstaje kuchnia marzeń

Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Codziennie spędzamy w niej wiele czasu, przygotowując posiłki, przysmaki, napoje i rozmawiając z najbliższymi. Nic więc zatem dziwnego, że każdy domownik pragnie, aby kuchnia była miejscem o wyjątkowym charakterze, który buduje przyjemną atmosferę w naszym lokum. Poza aspektami wizualnymi, nie można również zapomnieć o praktycznych rozwiązaniach ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków. Zaprojektowanie takiej kuchni to zatem wyzwanie, które stoi przed każdym, kto urządza lub remontuje swoje cztery ściany. W ostatnich latach bardzo mocno zyskały na popularności nowoczesne kuchnie na wymiar. Gotowe zestawy mebli nie zawsze równają się naszym wyobrażeniom – w przeciwieństwie do mebli kuchennych na zamówienie. Dzięki indywidualnym projektom mebli, masz możliwość spełnić wszystkie Twoje marzenia związane z aranżacją kuchni!

Zrozumienie oczekiwań i potrzeb Klienta

Właśnie dlatego w pierwszej kolejności projektant powinien dokładnie wsłuchać się w potrzeby i oczekiwania klienta, który zdecydował się na projekt oparty o meble na zamówienie. Pierwsze pytanie, które bardzo często pada podczas konsultacji to – ile kosztuje kuchnia na wymiar? Często na twarzy klientów pojawia się zaskoczenie, gdy okazuje się, że cena takich rozwiązań wcale nie jest horrendalna, jak zakładali. Warto bowiem pamiętać, że dynamiczny rozwój nie omija branży meblarskiej, a co za tym idzie – indywidualne projekty są o wiele bardziej dostępne dla każdego!

Projektant już podczas pierwszej konsultacji powinien przedstawić możliwości wykonania mebli na wymiar w kuchni. Bardzo często do wyboru mamy wiele różnego rodzaju materiałów – od klasycznego i naturalnego drewna, po szklane wykończenia. Z tego powodu osoba odpowiedzialna za wykonanie projektu, musi dokładnie zrozumieć, jakie wyobrażenie na temat swojej przyszłej kuchni ma klient. Zdarza się bowiem, że nie są oni w stanie wskazać od samego początku, czego oczekują – to rolą projektanta będzie „wydobycie” tych informacji.

Kuchnia na wymiar - czyli jak powstaje kuchnia marzeń 2

Wymiarowanie i wykonanie projektu mebli na zamówienie

Po wstępnym rozeznaniu projektanta należy przejść do konkretnych kroków. Pierwszym z nim jest dokładne zmierzenie kuchni, w której mają znajdować się nowoczesne meble na wymiar. W przypadku tego pomieszczenia trzeba również wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju istotne punkty hydrauliczne, gniazdka elektryczne, okna itp. Nie bez znaczenia pozostają również skośne poddasza, wnęki, czy inne istotne sprawy konstrukcyjne. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii, następuje wykonanie zarysu projektu. Projektant cały czas musi być w ścisłym kontakcie z klientem, jak również przedstawiać mu różne możliwości.

Należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty późniejszego funkcjonowania kuchni. Meble kuchenne na wymiar to bowiem inwestycja, dlatego wyczerpująca analiza, z pewnością pozwoli uniknąć późniejszych komplikacji i wyrzutów, że mogliśmy coś zrobić inaczej. Warto zastanowić się, czy chcemy, aby wszelkie urządzenia AGD były zabudowane, jak również czy układ mebli nie będzie powodował jakiegokolwiek dyskomfortu podczas użytkowania kuchni. Jeżeli w domu znajdują się dzieci – z pewnością warto wziąć ten fakt podczas realizacji projektu.

Produkcja mebli na wymiar

Na tym etapie wszystkie ustalenia są potwierdzone, co pozwala przejść do następnego kroku, jakim jest produkcja mebli na wymiar. W większości przypadków jest to również moment wypłacenia zaliczki przez Klienta. Warto pamiętać, że korzystanie z usług profesjonalnej firmy, która może pochwalić się dużym doświadczeniem. Dzięki takiemu podejściu unikniemy wszelkich komplikacji i związanego z nimi niepotrzebnego stresu. Z tego powodu warto poszukać firmy o kompleksowym podejściu. Wykonywanie projektu w jednym przedsiębiorstwie, po czym produkcja w innym – może skończyć się niepowodzeniem inwestycji.

Warto, aby wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji mebli kuchennych na zamówienie, posiadały odpowiednie atesty i certyfikaty. Dzięki temu mamy pewność, co do rzeczywistej jakości produkowanych mebli. Fachowcy rozpoczynają pracę od wycinania płyt, po czym następuje laminowanie, frezowanie lub lakierowanie. W meblach wykonywane są również otwory technologiczne, a całość zwieńczona jest ustalonym podczas wyceny wykończeniem.

erton-projekt-baner.jpg

Wstawienie mebli na wymiar do kuchni

Czwarty etap to jednocześnie ostatni krok realizacji zlecenia na Twoją wymarzoną kuchnię z indywidualnym projektem mebli. Wszystkie elementy są teraz składane – tym razem w całości przez ludzi, dlatego niezwykle istotne jest w tym momencie skupienie na prawidłowym złożeniu. To również etap, podczas którego fachowiec powinien zwrócić szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub defekty powstałe podczas procesu produkcji. Musi także uważać, aby samemu nie popełnić błędu, który może kosztować konieczność ponownego wykonania jednego elementu, a nawet całego mebla!

Za pomoc w przygotowaniu artykułu dziękujemy Julii Jasińskiej z firmy Erton, zajmującej się tworzeniem mebli na wymiar do kuchni. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą: https://erton.pl/m/kuchnia/

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button