Biała cegiełka szkliwiona – ponadczasowy element wykończenia kuchni

Są takie materiały wykończeniowe, które niezmiennie od lat są na topie i stosuje się je w wielu aranżacjach. Jedną z takich ponadczasowych elementów wykończeniowych jest cegła.

Motyw cegiełki ma w sobie sporo uroku. Zawsze wygląda dobrze i komponuje się z wnętrzami urządzonymi w zgodzie z różnymi stylami aranżacyjnymi. Najłatwiej byłoby odkryć naturalne cegły budynku, ale nie wszystkie domy są zbudowane z cegły. Nie znaczy to jednak, że musimy z tego rezygnować. Wystarczy, że postawimy na dobre płytki cegiełki.

Białe cegiełki – modne i eleganckie

Rozważając włączenie w aranżację kuchni motywu cegiełki, nie musimy skupiać się tylko na tradycyjnych kolorach i kształtach. W ostatnich latach bardzo modne są cegiełki czarne i białe. Jeżeli planujemy aranżację nowoczesną i jasną, cegiełka biała będzie idealna. Wystrój, w którym się pojawi, od razu będzie wyglądał elegancko i stylowo. Kiedy chcemy wykończyć cegłą przestrzeń nad blatem lub inne często użytkowane i podatne na zabrudzenia miejsce, szczególną uwagę poświęćmy płytkom szkliwionym. Dlaczego to właśnie one sprawdzą się doskonale?

Zalety płytek szkliwionych

Płytki cegiełki różnią się między sobą nie tylko kolorem, ale również powierzchnią. Do wyboru mamy płytki matowe i szkliwione. Szkliwione cegiełki mają połysk, przez co wyglądają jeszcze bardziej prestiżowo, ale warto w nie zainwestować nie tylko przez znakomitą prezencję. Mają mnóstwo zalet, które docenimy w kuchni szczególnie. Przyjrzyjmy się im troszkę bliżej.

Przede wszystkim są właściwie nienasiąkliwe i nie pochłaniają wilgoci. Łatwo więc utrzymać je w czystości – wystarczy, że przetrzemy je mokrą szmatką, a powierzchnia będzie czysta. Nie musimy się więc obawiać żadnych zabrudzeń, jakich podczas przyrządzania posiłków nie brakuje. W porównaniu z płytkami bez szkliwienia są trwalsze, odporniejsze na przebarwienia i zarysowania. Mają też dobrą porowatość. Co w takim razie z wadami? Płytka jest trwała, ale warstwa szkliwa może przy mocniejszym uderzeniu pęknąć. Bardzo ważne jest to, że powierzchnia płytek szkliwionych jest gładka, co oznacza, że kiedy są mokre, są śliskie. Płytki szkliwione fantastycznie wyglądają na ścianie, ale nie układajmy ich na podłodze.

W jakich stylach aranżacyjnych sprawdzi się biała cegiełka szkliwiona?

Cegiełkę możemy ułożyć nad blatem, obudować wyspę kuchenną, albo ozdobić fragment ściany. Jeżeli dobierzemy odpowiednie listwy do płytek, uzyskamy dopracowany wystrój. Poza tym biała cegła jest uniwersalna i tak naprawdę sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych. Możemy ją włączyć w wystrój nowoczesny, loftowy, skandynawski, minimalistyczny. Przez swój połysk szkliwiona biała cegła może być też elementem kuchni glamour. Częściej poleca się płytki czarne, jednak jeśli marzymy o glamour, a przy tym mamy małą kuchnię lub chcielibyśmy ją rozjaśnić, to białe płytki będą odpowiednie. Biała szkliwiona cegła sprawdzi się zawsze, kiedy chcemy, by nasza kuchnia wyglądała elegancko.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button