Konserwacja drzwi aluminiowych. Zrób to dobrze!

Zewnętrzne drzwi aluminiowe mają wiele zalet, które sprawiają, że są one lepsze od drzwi stalowych, drewnianych, czy wykonanych z PCV. Jedną z nich są również niskie wymagania w zakresie pielęgnacji. Jak konserwować drzwi aluminiowe? W czym tkwi ich przewaga nad drzwiami wykonanymi z innych materiałów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Drzwi aluminiowe zewnętrzne a inne drzwi

Wybór drzwi zewnętrznych to nie lada wyzwanie, ponieważ istotny jest nie tylko ich design, ale przede wszystkim parametry. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi aluminiowe, które są lekkie, a jednocześnie trwałe i właściwie utrzymujące ciepło. W sprzedaży dostępne są również drzwi wykonane ze stali, drewna, czy PCV. Jak wypadają w porównaniu z drzwiami aluminiowymi?

Drzwi aluminiowe czy stalowe

Jak już wspomniano drzwi zewnętrzne aluminiowe są lekkie, czego nie można powiedzieć o drzwiach stalowych. Z reguły posiadają one podobne parametry techniczne, jednak modele wykonane ze stali są zdecydowanie mniej atrakcyjne wizualnie. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na ościeżnicach wykonanych ze stali może zimą skraplać się para wodna. Przewagą aluminium jest nierdzewność, co jest kluczowe w przypadku ewentualnego zadrapania, czy obicia.

Drzwi aluminiowe czy drewniane

Drewniane drzwi wejściowe są atrakcyjne wizualnie oraz charakteryzują się dobrą izolacją termiczną i akustyczną. W porównaniu z drzwiami aluminiowymi ich minusy to z pewnością wysoka cena, podatność na wilgoć, czy konieczność regularnej pielęgnacji. Zdecydowanie tańsze od nich drzwi zewnętrzne aluminiowe są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, a dzięki zastosowaniu odpowiednich oklein mogą przypominać drewno. W zależności od potrzeb producent drzwi aluminiowych oferuje również modele z wypełnieniami z paneli dekoracyjnych.

Drzwi aluminiowe czy PCV

Ostatnim rodzajem drzwi, które mogą stanowić alternatywę dla modeli aluminiowych są te wykonane z PCV. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena, a także różnorodność wzorów i kolorów. Drzwi zewnętrzne wykonane z PCV są również odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a wśród dostępnych modeli bez problemu można znaleźć drzwi aluminiowe. Warto jednak podkreślić, że istotną wadą w odniesieniu do drzwi aluminiowych jest fakt, że drzwi z PCV są trudne w naprawie. W związku z tym jeżeli ulegną uszkodzeniu, przywrócenie ich do pierwotnego stanu może być niemożliwe.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja drzwi aluminiowych?

Jak wspomniano we wstępie drzwi aluminiowe mimo ich trwałości należy również odpowiednio pielęgnować. Jak czyścić drzwi aluminiowe? Ze względu na fakt, że aluminium to materiał odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych konserwacja aluminiowych drzwi zewnętrznych nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy bowiem średnio raz do roku przetrzeć je wilgotną szmatką. Czy używać w tym celu specjalnych detergentów? Jest to zbędne, ponieważ doskonale sprawdza się w tym przypadku płyn do mycia naczyń. Przeszklenia wystarczy natomiast przetrzeć zwykłą wodą lub płynem do mycia szyb. Bardzo istotna jest również konserwacja uszczelek, które zapewniają szczelność drzwi. Z uwagi na fakt, że z czasem mogą ulec wypaczeniu należy przynajmniej dwa razy do roku (a w szczególności przed zimą) oczyścić je z zabrudzeń. Można to zrobić przy użyciu wilgotnej szmatki lub stosując specjalny preparat konserwujący, który rekomenduje producent drzwi aluminiowych.

Dopasuj drzwi aluminiowe do swoich potrzeb!

Różnorodność zewnętrznych drzwi aluminiowych, której potwierdzeniem jest oferta dostępna na stronie Talmet, sprawia że można je dostosować do własnych potrzeb. Producenci oferują drzwi aluminiowe z szybą, które dostępne są w dowolnych wymiarach i kolorach. Co więcej sama szyba może występować w różnym typie (m.in. przezierna, mleczna, czy refleks), a producent drzwi aluminiowych umożliwia wybór różnych konfiguracji. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są również drzwi aluminiowe z naświetlem, które można zainstalować z boku drzwi (po jednej lub obu stronach), a nawet na górze. Także w tym przypadku istnieje możliwość wyboru różnego rodzaju szyb.

Podsumowując należy stwierdzić, że drzwi zewnętrzne aluminiowe to produkt charakteryzujący się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Warto docenić również ogromną różnorodność modeli, co sprawia, że każdy znajdzie taki, który będzie odpowiadał jego potrzebom.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button