Jaki materac dla dziecka okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Właściwie dobrany materac jest ważnym elementem pokoju dziecięcego. Dba o bezpieczny i komfortowy sen, a jednocześnie, wspiera prawidłowy rozwój fizyczny. Nie dziwi zatem fakt, że rodzice z dużą troską szukają najlepszego modelu dostosowanego do potrzeb dziecka. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki materac dla dziecka jest najlepszy oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie.

Rozmiar materaca do sypialni dziecięcej

Pierwszą kwestią jest wybór materaca w optymalnym rozmiarze. Biorąc pod uwagę intensywny rozwój fizyczny dziecka, warto wybrać materac z odpowiednio dużym zapasem, dzięki czemu, będzie on pełnił swoją funkcję na przestrzeni wielu lat. Zaleca się, aby szerokość takiego materaca wynosiła przynajmniej 80 cm. Jeśli chodzi o długość, najbardziej uniwersalne są materace 80×200, na których może spać także osoba dorosła. Jeśli na ten moment potrzebujemy jednak nieco krótszego materaca, możemy wybrać wymiary 80×190 lub 80×180. Uprzednio warto sprawdzić, ile miejsca zajmie rama łóżka i rozplanować przestrzeń dla pozostałych mebli w pokoju dziecięcym.

Jakie jest najlepsze wypełnienie w materacu dziecięcym?

Jaki materac wybrać dla dziecka? Niezależnie od naszego wieku, materac powinien gwarantować idealne podparcie całego ciała, dostosowując się do nacisku wywieranego przez poszczególne partie ciała. W pokoju dziecięcym warto zdecydować się materac piankowy, który jest bardziej higieniczny w porównaniu z modelami o wypełnieniu sprężynowym. Nie posiada bowiem pustych przestrzeni, w których mogłyby się gromadzić zarazki oraz kurz. Nowoczesne materace dla dzieci są wyposażone w nowoczesne funkcje: np. masujący profil lub wypełnienie termoelastyczne dopasowujące się także do temperatury ciała.

Jaką twardość powinien mieć materac dla dziecka?

Materace różnią się między sobą także twardością. Bardzo często możemy spotkać się z pytaniem o to, jaki materac dla dziecka wybrać pod kątem twardości. O ile producent nie stosuje oddzielnej skali w przypadku materacy dziecięcych, o tyle zwykle interesują nas materace miękkie H1, które zostały stworzone z myślą o osobach ważących poniżej 60 kg. Niekiedy, materace dziecięce posiadają kilka stref twardości dostosowanych do budowy działa dzieci w określonym wieku. Zwykle jednak, materac miękki będzie odpowiednim i trwałym rozwiązaniem na lata.

Jeśli natomiast kupujemy materac dla nieco starszego dziecka wkraczającego w okres nastoletni. dobrym rozwiązaniem może być materac o zmiennych stopniach twardości H1/H2. W takim materacu, jedna strona jest miękka, a druga średnio-twarda dostosowana do wagi w przedziale 60-80 kg.

Dlaczego warto zakupić materac dla dziecka w sklepie online?

Zakupy przez Internet pozwalają bez pośpiechu zapoznać się z szeroką gamą produktów i wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom naszego dziecka. W sklepie internetowym Godre.pl znajdziesz bogaty wybór materacy dziecięcych z wypełnieniem piankowym. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac dla dziecka wybrać, zwróć uwagę na: rozmiar, rodzaj wypełnienia, stopień twardości, a także dodatkowe funkcje, które mogą być wskazane w młodym wieku. Zakupy online oferują nam atrakcyjniejsze ceny, a także wygodną dostawę materaca pod wskazany adres.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button