Jak zaciemnić pomieszczenie przy pomocy osłony okiennej?

Szukając osłony okna, zwykle zwraca się uwagę na możliwość rozproszenia światła słonecznego oraz zwiększenie poczucia prywatności w domu. Czasem jednak całkowite odcięcie się od promieni słonecznych jest wręcz wskazane. Pełne zaciemnienie wnętrza dobrze jest zapewnić sobie w sypialni. Korzystnie wpłynie to na jakość snu i odpoczynku. Jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Rolety czarne, szare, brązowe, ale nie tylko!

Wewnętrzne rolety mogą skutecznie odgrodzić przestrzeń mieszkalną od światła naturalnego. Aby tak się stało, konieczny jest montaż rolet ściśle przylegających do szyby okna, a więc w specjalnej kasecie. Ponadto na rynku dostępne są specjalne rolety zaciemniające, które składają się z dwóch warstw – od strony zewnętrznej jest to np. guma odbijająca promienie słoneczne od okna. Co ważne, takie rozwiązanie jest dostępne w wielu różnych kolorach, nie tylko chłodnych i ciemnych barwach. Na właściwości takiej rolety wpływa głównie struktura i rodzaj materiału.

Plisy zaciemniające na wymiar

Plisy okienne to najmodniejsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o nowoczesne i estetyczne osłony. Jeśli zostaną dobrze dobrane, zapewnią komfort termiczny nawet w największe upały. Kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, plisy zaciemniające na wymiar gwarantują pełne zaciemnienie i optymalną temperaturę w środku. Spokojny sen czy praca przy komputerze w skupieniu nie stanowi wówczas żadnego problemu.

Inną zaletą rolet plisowanych jest ich uniwersalność, dzięki czemu można je dopasować do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Nie musisz decydować się na czarne osłony czy w innych ciemnych odcieniach. Plisa w kolorze szarym czy nawet bardziej intensywnym, jak zielony, czerwony, fioletowy czy błękitny, zaciemni pokój równie skutecznie. Wszystko za sprawą specjalnej technologii wykorzystywanej przy ich produkcji.

Gdzie są najbardziej potrzebne rolety i plisy zaciemniające?

Plisy okienne wewnętrzne z funkcją zaciemnienia to najlepsze rozwiązanie w przypadku okien, które są usytuowane od strony wschodniej lub południowej. Intensywne promienie słońca w takich pomieszczeniach mogą utrudniać wypoczynek, a nawet codzienne funkcjonowanie i obowiązki.

Takie plisy pozwolą także na stworzenie w sypialni prawdziwego azylu i miejsca do efektywnego wypoczynku. Dzięki zaciemniającym osłonom okiennym nie ma ryzyka przedwczesnej pobudki, gdy pojawiają się pierwsze promienie słońca.

Rolety i plisy zaciemniające na wymiar znajdują także zastosowanie w przestrzeniach biznesowych. Recepcje, gabinety czy sale konferencyjne to miejsca, w których ochrona przed upałem i jasnym, rozpraszającym światłem jest szczególnie wskazana.

Czy montaż rolet i plis zaciemniających jest trudny?

Producenci osłon okiennych z funkcją zaciemniania oferują także profesjonalny montaż rolet, plis czy żaluzji. Jeśli jesteś pewien swoich zdolności manualnych, z powodzeniem możesz zrobić to samodzielnie, dzięki instrukcji dołączanej do produktu. Stopień trudności montażu zależy od wybranej metody i modelu osłony.

W przypadku plis zaciemniających można wybrać montaż:
● inwazyjny,
● bezinwazyjny.

Plisy bezinwazyjne nie sprawiają większych kłopotów w montażu i nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Do założenia osłony nie jest niezbędny otwór wywiercony we framudze okna. Konstrukcja opiera się natomiast na specjalnych uchwytach, przyklejanych na górnej i dolnej krawędzi ramy.

 

Artykuł promocyjny, dostarczony przez partnera serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button