Choinka na pniu udekorowana pięknymi ozdobami – trend, który zdominuje święta w tym roku!

Już od dłuższego czasu choinki na pniu zachwycają domowników w Święta Bożego Narodzenia. Jest to idealny przykład tego, że styl i siła tkwi właśnie w prostocie. W wypadku choinki sztucznej na pniu nie jest wymagane przesadnie bogate ozdoby. A wręcz przeciwnie! Choinka na pniu najpiękniej wygląda udekorowana w stylu minimalistycznym. Czy i w tym roku, trend choineczek na pniu zdominuje Święta Bożego Narodzenia? Warto poznać te ciekawe choinki świąteczne, które tak bardzo zyskały na popularności i zastanowić się nad ich zakupem!

Sztuczna choinka na pniu jak żywa

Technologia wykonania choinek sztucznych na pniu sprawia, że z daleka praktycznie nie można ich odróżnić od tych żywych modeli. Sztuczne imitacje świerku syberyjskiego, jodły kaukaskiej bądź sosny prezentują się wspaniale! Gałązki są ścięte w stożek i ubarwione farbami na zielono bądź biało, a niekiedy w odcieniach szarości. Dekoracyjne sztuczne choinki na naturalnym pniu to modele dwa w jednym, co jeszcze bardziej upodabnia je do naturalnych odpowiedników, z tym, że nie gubią igieł i mogą być wykorzystywane w kolejne święta. To daje im przewagę nad żywymi drzewkami.

Końcówki sztucznego igliwia mogą być ozdobione sztucznym śniegiem, cekinami lub zostać pokryte szkliwem imitującym sople. Choinki sztuczne na pniu zazwyczaj są montowane w ozdobnej donicy bądź też posiadają plastikowe nóżki osłonięte dekoracyjnym workiem.

Choinka na pniu

Wszystko to sprawia, że drzewko wygląda wspaniale i pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Dzięki temu praktycznie każdy jest wstanie dopasować je do własnego gustu i upodobań dodając odpowiednie, subtelne dekoracje.

Prosty montaż choinki na pniu

Konstrukcja większości choinek na pniu sprawia, że nie są skomplikowane w montażu. Zazwyczaj w pniu wykonany jest otwór, w który należy włożyć rurkę, na której umocowana jest choinka. Kolejnym krokiem jest montaż stojaka. Do kasety podpinamy nóżki oraz wkładamy do niej pień ze specjalnym bolcem mocującym. Ostatnim etapem jest rozłożenie korony choinki.

Jak udekorować w 2022 roku choinkę na pniu?

Jednym z trwających nieprzerwanie trendów jest ozdabianie drzewek szklanymi bądź plastikowymi przeźroczystymi bombkami. Najmodniejsze są przeźroczyste bombki lekko oprószone sztucznym śniegiem z malowanymi dekorami lub takie, które wewnątrz wypełnione są piórkami, bądź małymi figurkami. Do łask wracają również drobne figurki znane z czasów PRL-u. Są to więc figurki pajacyków, bałwanków, laleczek i podobne. Modne są również domki z piernika, reniferki i ptaszki.

Wciąż oczywiście modne jest ozdabianie w jednej kolorystyce, czyli choinka na pniu biała, złota czy czerwona. Można jednak pokusić się na dekoracje wielobarwne, szczególnie jak w domu mieszkają małe dzieci.

 

Artykuł zewnętrzny, przygotowany przez partnera serwisu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button