Grzejnik konwektorowy czy olejowy?

Każdy, stawiając dom musi się zmierzyć z tematem zakupu grzejnika. Jeśli nie wiesz, jaki jego rodzaj lepiej grzeje, to zapoznaj się z tym artykułem. Skupimy się tutaj na porównaniu dwóch najpopularniejszych grzejników: olejowe oraz konwertorowe. Dowiesz się, jakie są ich mocne i słabe strony oraz który sprawdzi się w Twoim przypadku. Tego typu rozwiązanie jest jednak tak zwanym wspomagaczem centralnego ogrzewania. Grzejniki elektryczne sprawdzają się w momencie, gdy zależy Ci na podtrzymaniu temperatury.

Jak działa grzejnik olejowy?

Jest to urządzenie, które może przydać Ci się w momencie, gdy potrzebujesz stałego źródła ciepła. Są one powolne jednak zapewniają stały dopływ ciepła, dlatego możesz korzystać z nich przez cały dzień. Grzejniki olejowe potrafią nagrzać duże pomieszczenia. W ich środku znajduje się ciecz, która nagrzewa obudowę, a ta następnie oddaje ciepło na zewnątrz.

Największy wybór grzejników w Polsce – Artykulłygrzewcze.com

 

Jak działa grzejnik konwektorowy?

Jest to rodzaj grzejnika z przeznaczeniem do małych pomieszczeń, gdyż ciepło za jego pomocą wytwarzane jest w szybkim tempie. W ten sposób w krótkim czasie osiągniesz określoną przez siebie temperaturę. Podczas cyklu grzewczego za pomocą tego urządzenia dodatkowo zimne powietrze trafia do grzałki, która ogrzewa je i wypuszcza na zewnątrz w postaci ciepła. Przy wyborze takiego urządzenia zwróć uwagę na to, czy posiada on termostat umożliwiający łatwą regulację temperatury. Grzejniki te mogą być przenoszone lub przymocowane do ściany. Dodatkowo niektóre modele posiadają wentylator, który przyśpiesza rozchodzenie się powietrza.

Czy grzejnik konwektorowy można uznać za energooszczędny?

Teoretycznie tak, gdyż cała zużyta przez niego moc emitowana jest w postaci ciepła. Jednak urządzenie powinno być pokryte małą ilością białej farby, gdyż przyczynia się ona do większego zużycia energii.

Moc grzejnika konwektorowego

Wybierając grzejnik powinieneś zwrócić uwagę na jego moc. Wyrażana jest ona w watach. Decyduje o tym, czy uda Ci się dogrzać dane pomieszczenie do komfortowej dla Ciebie temperatury. Minimalna moc, jaką powinien posiadać taki grzejnik to 85 W/mkw.

Porównanie grzejnika olejowego z konwektorowym

Każdy z tych grzejników posiada jakieś wady, a także zalety, dlatego powinieneś wybrać sprzęt, który będzie spełniał twoje wymogi. Jeśli chcesz sprawnie i szybko ogrzać dane pomieszczenie to rozważ zakup grzejnika konwertorowego. Natomiast, jeśli szukasz stałego dopływu ciepłego powietrza lepszym rozwiązaniem będzie grzejnik olejowy. Co prawda musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż osiągnięcie określonej przez Ciebie temperatury zajmie sporo czasu. W przypadku mobilności to grzejnik konwektorowy można łatwo przenieść z miejsca w inne miejsce, a także łatwo przechowywać. Jednak grzejnik olejowy najczęściej posiada kółka co usprawnia transport takiego sprzętu. Jeśli chodzi o cenę, to nie ma tu złotej zasady. Większość ludzi myśli, że to grzejniki konwektorowe są tańsze jednak jest to mylne myślenie. Grzejniki olejowe też mogą być tanie, a zarazem dobre, które swoją wydajnością zadowolą nie jedną osobę. Powinieneś zwrócić także uwagę na moc oraz pobór prąd przez dane urządzenie, gdyż w ten sposób poznasz realne koszty konkretnego modelu.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button