Czyszczenie parą w domu z dziećmi

Małe dzieci, zwłaszcza niemowlęta, potrzebują wokół siebie nie tylko porządku, ale też zachowywania najwyższych standardów higieny, które pomogą chronić ich nie do końca jeszcze wykształcony układ odpornościowy. Dlatego dom, w którym mieszkają takie maluchy, wymaga szczególnej dbałości o czystość. Nie wystarczy regularne ścieranie kurzy i czyszczenie brudu, musimy położyć nacisk także na usuwanie alergenów oraz eliminację wirusów i bakterii wywołujących groźne choroby. Umożliwią to nowoczesne urządzenia parowe – z ich pomocą o wiele łatwiej będzie nam zaprowadzić porządek w domu i zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo.

Dlaczego warto postawić na czyszczenie parą w domu z dziećmi?

Czyszczenie parą pozwala na skuteczną dezynfekcję czyszczonych powierzchni, a więc pozbycie się zarówno widocznych gołym okiem zabrudzeń, jak i mikroskopijnej wielkości drobnoustrojów. Warto stosować tę metodę czyszczenia zwłaszcza podczas sprzątania podłóg, wykładzin i dywanów, czyli tych powierzchni, na których dzieci często się bawią. Dzięki temu znacząco ograniczymy ich kontakt ze szkodliwymi mikroorganizmami: bakteriami, roztoczami i wirusami, w tym najgroźniejszym obecnie koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19. Gorąca para wodna o wysokim ciśnieniu z łatwością rozprawi się z tymi zagrożeniami i co ważne, zrobi to w sposób całkowicie ekologiczny. Czyszczenie parą nie wymaga bowiem sięgania po detergenty takie jak płyny czy mleczka czyszczące, a co za tym idzie, pozwala ograniczyć kontakt maluchów również z potencjalnie toksycznymi dla nich substancjami chemicznymi.

Jakie urządzenia parowe polecamy do domu z dziećmi?

Dom, w którym mieszkają lub często przebywają małe dzieci warto wyposażyć w takie urządzenia parowe jak mop BISSELL PowerFresh, odkurzacz, BISSELL Vac&Steam oraz ręczną myjkę BISSELL SteamShot, które dostępne są na https://sklep.bissell.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-parowe/. Pozwolą one łatwo i szybko doprowadzić do sterylnej wręcz czystości wszystkie powierzchnie, z którymi na co dzień mają styczność maluchy, tj. wspomniane wcześniej podłogi, wykładziny i dywany, a także niektóre meble i dziecięce zabawki. Jeśli w domu mieszkają lub często bywają też psy i koty, dodatkowo polecamy sięgnąć także po odkurzacze dedykowane właścicielom zwierząt (np. odkurzacz pionowy BISSELL MultiReach Active Pet), które świetnie usuwają sierść, najpowszechniejszy nośnik alergenów.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button