Masz dosyć, kiedy na świeżo odkurzonej podłodze widzisz pojedyncze włosy, sierść, albo okruszki? Odkurzanie zajęło Ci dużo czasu i kosztowało Cię sporo wysiłku, a ciągle znajdujesz nowe zanieczyszczenia. Nic nie poradzisz na to, że na podłogach zbiera się brud. Ale możesz ułatwić sobie odkurzanie. A właściwie – pozwolić, żeby ktoś inny poodkurzał za Ciebie. Potrzebujesz… robota sprzątającego!
Spis treści
Czy warto go mieć? 7 zalet robota sprzątającego
Czy warto mieć w domu robota sprzątającego? W czym Ci pomaga? Jakie są jego największe plusy?
Oszczędzasz czas
Robot sprząta, a Ty zajmujesz się tym, co dla Ciebie ważne. Wolny czas spędzasz z rodziną, odpoczywasz, albo poświęcasz się swojemu hobby.
Zawsze wracasz do czystego domu. Możesz go zaprogramować tak, żeby sprzątał, kiedy jesteś w pracy, na zakupach, albo na spacerze z dziećmi.
Sprząta szybko i dokładnie
Robot jest maszyną, więc się nie męczy i pracuje bez zbędnych przerw. Niektóre roboty odkurzają na 1 naładowaniu nawet 3 godziny, więc zdążą posprzątać duży i piętrowy dom.
Odkurzacz sprząta dokładnie, bo szczotkami bocznymi wygarnia brud wzdłuż ścian, krawędzi i listew przypodłogowych. Brud kieruje do szczotki głównej, która zasysa go do środka.
Szczotka główna zbiera brud, sierść i włosy z dywanów i podłóg twardych. Może być „pływająca”. To znaczy, że dopasowuje swoje położenie do powierzchni, którą odkurza. Ściśle do niej przylega i skutecznie zbiera brud.
Jest cichy
Odkurza, kiedy Twoje dzieci śpią. Robot sprzątający jest dyskretny i cichy. Najcichsze roboty dostępne w sklepach generują hałas około 50 dB. To odgłos podobny do szumów na spokojnej ulicy.
Cicha praca jest ważna dla właścicieli domowych zwierzaków. Kiedy robot pracuje, Twoje futrzaki smacznie odpoczywają.
Jest wielofunkcyjny
Robot nie tylko odkurza, ale też myje podłogę. Nalewasz wodę do zbiornika, montujesz ściereczkę i wybierasz, gdzie robot ma mopować.
W niektórych modelach regulujesz poziom nawilżenia mopa. Dzięki temu robot sprząta nawet delikatne drewniane podłogi. Nie ma ryzyka, że woda się rozleje i zniszczy powierzchnię.
Sprząta bezpiecznie dzięki czujnikom
Zostawiasz robota samego w domu i idziesz do pracy. Odkurzacz ma czujniki, które pozwalają mu na bezpieczne poruszanie się po domu. Omija przeszkody, schody, wykrywa ściany i najsilniej zabrudzone miejsca.
Robot zna plan Twojego domu. Rysuje mapę dzięki nawigacji. W trakcie sprzątania korzysta z map, żeby sprawniej poruszać się po pokojach i wybierać najlepszą ścieżkę sprzątania.
Wyrzuca za Ciebie śmieci
Robot ze specjalną stacją bazową wyrzuca za Ciebie śmieci. Kiedy skończy odkurzać, podjeżdża do stacji i automatycznie opróżnia zbiornik z brudem.
Stacja ma w środku worek, do którego wpadają zabrudzenia. Worek jest idealny dla alergików. Jest szczelny i zatrzymuje w środku alergeny i drobne cząsteczki.
Stacja jest pojemna i mieści zawartość nawet 30 pojemników. Zapominasz o wyrzucaniu brudu przez miesiąc.
Jest samodzielny
Robot jest samodzielny i nie musisz go pilnować. Większość z nich ma funkcję automatycznego powrotu do bazy.
To znaczy, że po rozładowaniu baterii odkurzacz jedzie do stacji dokującej i ładuje akumulator. Kiedy uzupełni baterię, wraca w miejsce, w którym przerwał sprzątanie i kontynuuje pracę. Masz pewność, że cała podłoga jest równomiernie odkurzona.
Jakiego robota sprzątającego wybrać?
Zdecydowałeś, że robot sprzątający będzie odkurzał w Twoim domu?
Który model odkurzacza jest najlepszy? Czym się od siebie różnią? Lepszy jest tańszy czy droższy robot?
Zobacz ranking 14 najciekawszych robotów sprzątających, które kupisz w sklepach. Który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?
Taki robot to same plusy, ja mam roombę ze stacją clean base to już w ogóle wygoda bo zbiorczy pojemnik na kurz wystarczy opróżnić raz na kilka tygodni. Dla kogoś, kto nie lubi sprzątać super opcja.