Granit w ogrodzie, podjeździe i na schodach – Ciekawe aranżacje!

Zastosowanie kamienia w ogrodzie to rewelacyjne – estetyczne i praktyczne – rozwiązanie, szczególnie jak skorzystamy z tego, co oferuje granit. Zobaczmy, jak można go wykorzystać w aranżacji zewnętrznej przestrzeni!

Granit – ponadczasowy skarb

Granit to jeden z najbardziej eleganckich materiałów, sprawdzających się zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu. Jego wytrzymałość oraz ponadczasowość sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem, by pokryć nim ogrodowe nawierzchnie. Z jednej strony mamy pewność niezwykle trwałego materiału, z drugiej możemy podkreślić luksusowy charakter naszej przydomowej przestrzeni. I chociaż cena zakupu granitu bywa dość droga, to jednak nie zapominajmy, że to inwestycja na lata. I to niezależnie, czy decydujemy się położyć go w ogrodzie, podjeździe czy schodach.

Granit w ogrodzie, podjeździe i na schodach - Ciekawe aranżacje! 2

Wiązanie prostokątne – klasycznie i schludnie

Kostkę granitową można ułożyć na wiele sposobów, wszystko tak naprawdę zależy od wyobraźni projektanta. Najczęstsze, zdecydowanie najbardziej popularne jest tak zwane wiązanie prostokątne. Żeby móc w ten sposób stworzyć chodnik bądź podjazd, potrzebujemy sześciokątnej kostki o dowolnym formacie. Układa się ją w kwadrat – w jego środku znajduje się połówka kostki granitowej.

Jodełka – czy warto?

Można też ułożyć ją w inny sposób i dzięki temu uzyskać odmienny, ale równie ciekawy efekt. Zapewnia to wiązanie jodełkowe, do którego również najlepiej użyć materiałów prostokątnych. Zyskujemy w ten sposób ciekawie wyglądające szeregi ukośnie ułożonych kostek. Ta metoda jest dość często wybierana, zwłaszcza na podjazdy i piesze ścieżki komunikacyjne. Cechuje się łatwością wykonania i estetyką.

Granit w ogrodzie, podjeździe i na schodach - Ciekawe aranżacje! 3

A może plecionka?

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest także tak zwana plecionka, gdzie trzy prostokątne kostki granitowe zestawia się równolegle. Żeby uzyskać najlepszy efekt, należy pod nimi oraz nad nimi ułożyć po jednej kostce, ale skierowanej w odwrotną stronę. Efektem wiązanie, które faktycznie przypomina plecionkę. Co bardzo ważne – nie trzeba tu nic docinać!

Granit w ogrodzie, podjeździe i na schodach - Ciekawe aranżacje! 4

A może coś innego?

Sporym zainteresowaniem cieszy się również proste wiązanie rzędowe. Dość łatwo osiągnąć ciekawy rezultat, ponieważ można je stosować, dysponując kostką o dowolnym kształcie i formacie. Wystarczy ułożyć ją w równych liniach, lecz jak chcemy uzyskać najciekawszy wygląd, wybierzmy materiał kwadratowy i owalny.

Możliwości komponowania jest naprawdę dużo, wszystko zaś zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Zachęcamy przy okazji do zapoznania się z innym artykułem w szeroko pojętej tematyce aranżacyjnej, pt. Totalna metamorfoza starego domu możliwie najniższym kosztem. Poznaj nasze sposoby.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button