5 zasad wiosennych porządków

Wzrost temperatur i zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to idealny moment na wiosenne porządki. Warto zaplanować je nieco wcześniej i przeprowadzić na spokojnie, niż próbować wszystko uprzątnąć na kilka dni przed świętami Wielkiej Nocy.

Zasada 1: zacznij od porządkowania

Nadchodząca wiosna to idealny moment na przegląd szafy. Warto przy tej okazji posegregować ubrania, oddać część nieużywanych dla potrzebujących, schować głębiej ubrania typowo zimowe, na które długo nie będzie zapotrzebowania. Takie porządki bardzo często pozwalają zwrócić uwagę na zapomnianą i głęboko schowaną odzież. Dzięki nim zyskujemy ogląd naszej garderoby, a czasami również pretekst do wybrania się na zakupy w celu jej odświeżenia.

Zasada 2: zaczynaj od góry

Jak słusznie zauważają eksperci z https://domwporzadku.pl/, sprzątanie należy zaczynać od najwyższych partii mieszkania. Zanim zaczniesz myć okna, odkurz sufit, rogi ścian i karnisze. Sprowadź brud z góry jak najniżej i dopiero wtedy zacznij myć szyby. W przeciwnym razie podczas dalszych etapów sprzątania na czystej szybie natychmiast osiadać będzie ten brud, którego nie usunęłaś wcześniej.

Zasada 3: nie wszystko na raz

Sprzątaj etapami, wyznacz sobie kolejne przestrzenie, które chcesz wyczyścić. Nie rób jednak wszystkiego jednocześnie. W ten sposób jedynie roznosisz kurz i brud po całym mieszkaniu. Utrudniasz sobie także zobaczenie jakiegokolwiek efektu twoich wysiłków. Przy podziale sprzątania na poszczególne pomieszczenia porządek zapanuje w nich znacznie szybciej, a ty zyskasz pełną kontrolę nad poszczególnymi czynnościami

Zasada 4: Zanim zaczniesz, zrób zakupy

Do sprzątania trzeba się dobrze przygotować. W pierwszej kolejności sprawdź, czy masz w domu wszystkie potrzebne detergenty, proszek do prania, krochmal, płyn do płukania firan i wiele innych. Upewnij się także, że w domu jest wystarczająca liczba ściereczek, a ta od mopa została wymieniona na czystą.

Zasada 5: Pozwól sobie pomóc

Nie rezygnuj z dobrego sprzętu AGD. Wysokiej klasy odkurzacz, stacja parowa, myjka do okien i wiele innych urządzeń może ci pomóc wygrać walkę z brudem. Warto jednak wybierać sprawdzone rozwiązania i nie oszczędzać na sprzęcie. Nowoczesne urządzenia sprzątające wymagać będą od ciebie mniej wysiłku, będą bardziej intuicyjne i efektywne, więc warto zastanowić się, czy nie nadszedł czas na wymianę tego 10-letniego odkurzacza.

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button