Balustrady ze stali nierdzewnej Inoxtom

Balustrady ze stali nierdzewnej Inoxtom to niezwykle popularne rozwiązanie stosowane w budownictwie. Zastosowania znajdują na klatkach schodowych, basenach, balkonach, tarasach czy podjazdach dla osób niepełnosprawnych. Dobrze dobrana balustrada to gwarancja bezpieczeństwa, która jest jednocześnie elementem podnoszącym estetykę otoczenia, w którym się znajduje. Jakie są więc inne zalety i zastosowania balustrad ze stali nierdzewnej Inoxtom? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule! Miłej lektury!

Stal nierdzewna, czyli kilka słów o materiale

Nie da się ukryć, że stal jest bardzo wytrzymałym materiałem budowlanym. Stal nierdzewna natomiast jest nie tylko gwarancją jakości balustrady, która została z niej wykonana, ale także sposobem na podniesienie estetyki otoczenia. Stal nierdzewna jest odporna na korozję i działanie wielu roztworów chemicznych, dlatego świetnie nadaje się do wnętrz, ale i do stosowania na zewnątrz, gdzie mogą panować zmienne warunki atmosferyczne.

Balustrada ze stali nierdzewnej: elegancka i estetycznie zachwycająca

Trwałość stali nierdzewnej jest oczywiście nieoceniona, jej odporność dowiedziona przez tysiące użytkowników, ale tym, co może przemawiać do osoby pragnącej stworzyć niezwykłe wnętrze (lub zewnętrze: balkon, taras), będzie niezwykła estetyka stali nierdzewnej, która przybiera doskonałą formę w postaci balustrady wykonanej z tego materiału właśnie.

Balustrady ze stali nierdzewnej:

  • doskonale wyglądają w połączeniu z niemal każdym stylem (zwłaszcza glamour czy stylem minimalistycznym, ale nie tylko);
  • świetnie prezentują się bez dodatków, jak i z wieloma dodatkami w postaci kamieni, szkła, cegły czy nawet drewna;
  • znajdują zastosowanie w naprawdę wielu przestrzeniach (domowych, użytkowych, wewnętrznych oraz zewnętrznych).

Balustrady ze stali nierdzewnej mogą występować w dwóch rodzajach: szlifowanym oraz polerowanym. Polerowana polecana jest do wnętrz, ponieważ jej powierzchnia odbija światło niczym lustro, powiększając optycznie przestrzeń danego pomieszczenia. Balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej szlifowanej są mniej podatne na zarysowania, dlatego stosowane są nieco częściej na zewnątrz, ale nie jest to regułą.

Słowem zakończenia: koszt balustrady ze stali nierdzewnej

Powszechnie uważa się, że koszt takiej balustrady jest zdecydowanie wyższy niż cena, którą trzeba zapłacić za balustradę ze stali czarnej. Jest to nieprawdą, ponieważ oba rodzaje balustrad kosztują mniej więcej tyle samo, nie można więc mówić o tym, że balustrady ze stali nierdzewnej są droższe! Nie prawdę jest również stwierdzenie, że balustrady szklane nierdzewne szybciej ulegają zarysowaniom lub zniszczeniu. Wielu użytkowników wybrało to właśnie rozwiązanie, bo wiedzieli o jego trwałości. Zarysowania pojawiają się na takich balustradach, owszem, ale dopiero po dziesiątkach lat użytkowania daje się je zauważyć, co wcale nie przesądza o ich nietrwałości!

Wybierając balustradę do domu, tarasu, balkonu należy pamiętać o jej właściwościach: taka balustrada jest bezpieczna, trwała, funkcjonalna i elegancka!

Redakcja

DomNaNowo.pl jest magazynem internetowych z kategorii dom i wnętrza. Naszą misją jest inspirowanie i zachęcanie do ulepszania swojej przestrzeni życiowej. Publikujemy poradniki i artykuły o wszystkim co wiąże się z domami, mieszkaniami i wnętrzarstwem. Publikujemy zestawienia aranżacji różnego typu pomieszczeń oraz przestrzeni mieszkalnych. Prezentujemy rankingi zestawienia. Naszą redakcję tworzy zespół kreatywnych i dociekliwych redaktorów i autorów. Ich pracę wspomagają specjaliści ds. PR oraz marketingu. Na łamach DomNanowo.pl publikowane są nowości wnętrzarskie oraz różne materiały warte opisana i scharakteryzowania. Nasze felietony oraz artykuły poradnikowe tworzone są z myślą o czytelnikach. Z nami każde wnętrze może stać się wyjątkowe.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button